English

“Shteti të veprojë ose do veprojmë ne”, i dhunuari nga fisi Rraja: Kishin armë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Jashar Maja i cili u dhunua mbrëmjen e djeshme në konfliktin për gurore ka treguar në një intervistë për Euroenws Albania se si ndodhi kjo ngjarje.

- Advertisement -

Maja bëri thirrje që shteti të veprojë ose do të futen në veprim vetë.  Ai shtoi mes të tjerash se çuni i xhaxhit të tij është shumë rëndë ndërsa nënvizoi se personat që i dhunuan nga fisi Rraja kishin armë.

Përveç plagëve në koka, Maja tha se është lënduar dhe në pjesë të tjera të trupit.

“Shteti o të veprojë, ose të veprojmë vetë. Çuni i xhaxhit është shumë rëndë. Më kanë dëmtuar në shpatull dhe  gjithandej. Ngjarja zgjati rreth 3-4 persona. Personat kryesorë të ngjarjes nuk janë arrestuar”- theksoi ai.

Maja theksoi se personat që i dhunuan nuk janë arrestuar.

“Personi që na ka goditur nuk është arrestuar. Tre prej tyre kishin armë. Xhilali, dhe Flamuri. Të tjerët ishin të pajisur me shkopin bejsbolli.”- tha ai.

Për më tepër ndiqni kanalin e ri të You Tube të Euronews Albania

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?