English

Shumica e shqiptarëve nuk i çojnë fëmijët në aktivitete kulturore

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Në sondazhin e fundit Barometri është përpjekur të kuptojë pak më shumë për qasjen e qytetarëve në jetën artistike e kulturore në vend dhe pyetje pas pyetje nëpërmjet të dhënave të shohë se si eshte ndërtuar kjo kulturë në shoqëri.

- Advertisement -

Njëra nga pyetjet që tregonte se sa ndikim ka familja në afrimin me aktivitetet kulturore të fëmijëve ishte:

Keni qenë ndonjëherë me prindërit tuaj në ndonjë nga aktivitetet kulturore dhe artistike të listuara nga Barometri?

Në përgjigjet e dhëna 63,5 përqind tregojnë se nuk kanë qenë asnjëherë me familjen.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×