English

Si e vlerësojnë qytetarët Erion Veliajn dhe punën e tij si kryetar bashkie

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Vlerësimi i punës për Bashkinë Tiranë dhe Erion Veliajn, 45.9% e kryeqytetasve mendojnë pozitivisht, ndërsa 27% e kryeqytetasve e vlerësojnë negativisht, 27% janë neutralë sa i përket vlerësimit të kryebashkiakut dhe punës së tij.

- Advertisement -

Sa i përket ndarjes së gjinisë për vlerësimin e kryebashkiakut Erion Veliaj dhe Bashkisë Tiranë, 48% e femrave mendojnë pozitivisht, ndërsa 43.6% e meshkujve mendojnë pozitivisht për Veliajn dhe Bashkinë.

32.1% e meshkujve mendojnë negativisht për kryebashkiakun dhe Bashkinë, ndërsa 21.8% e femrave mendojnë negativisht për kryebashkiakun. Por 29.7% e femrave janë neutrale dhe nuk kanë shprehur asnjë vlerësim për Veliajn dhe Bashkinë, ndërkohë që 24.3% e meshkujve po ashtu janë neutralë.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?