English

Si na gjen ky vit ekonomikisht? Përgjigjet ekspertja e turizmit

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ekspertja e turizmit Gladiola Dona tha në emisionin “Now me Erla Mëhillin” se mendon se pas verës së fuqishme turistike, ekonomia në sektorin e turizmit ka ardhur në rritje.

- Advertisement -

Duke analizuar tregun, ekspertja Dona tha se kjo rritje mund të shkojë në 25%.

“Mendoj se pas verës së fuqishme, jemi diku të 25% më mirë. Po flas në ajër, se nuk kam statistika. Këtë e kuptojmë nga tregu dhe nga pronotimet. Por edhe nga rritja e çmimit si edhe e kostove, se janë rritur edhe kostot nuk diskutohet.  Mendoj se jemi 25% më shumë se një vit më parë”,-tha ekspertja e turizmit.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?