“Si u vu në lëvizje SHBA nga korrupsioni i Ramës”, PD bën denoncimin e fortë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ish-deputeti demokrat, Aldo Bumçi thotë se SHBA-të janë vënë në lëvizje nga korrupsioni, duke iu referuar skandalit të ish-zyrtarit të FBI-së, Charles McGonigal.

Në emisionin “Now” në Euronews Albania, Bumçi nënvizoi se SHBA-të mbajtën qëndrime të kundërta, pasi kur Lulzim Basha ishte kryetar i PD-së, i thanë që dyshohej për lidhje me financime ruse.

Por sapo Berisha mori drejtimin e partisë, Bashës i deklaruan se ishte partner strategjik.

- Advertisement -

“Në të njëjtën kohë që zotit Basha kur ishte kryetar, i thanë dyshohet që je lidhur me fonde ruse, u godiste Basha që ishte kryetar. Sapo mori partinë zoti Berisha, i thanë që ti je partneri ynë strategjik, ti mund të shkosh në Uashington kur të duash.

Si kjo Amerikë në të njëjtën kohë me dy qëndrime? Ja pra qëndrimi që burojnë nga korruptimi dhe lobimi. Kjo është AMerika e vënë në lëvizje nga korruptimi”, theksoi ai.

LEXONI GJITHASHTU

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Vrasja e policit, Hasani: Akt kriminal që kërcënon rajonin, jemi krah Kosovës

Ministri i Jashtëm Igli Hasani ka reaguar pas ngjarjes së rëndë në veri të Kosovës ku një polic mbeti i vrarë dhe një tjetër...

“Të vdesësh për atdhe, si të rilindësh”, reagon familja e policit të vrarë në Veri

Familjarët e policit të vrarë kanë thënë se Afrim Bunjaku është zyrtari policor që është vrarë të dielën në veri të Kosovës. Familjarët kanë thënë...

Policia identifikon autorët e 9 zjarrvënieve në Fier, 5 në pranga

Policia ka identifikuar autorët e 9 zjarrvënieve ditën e djeshme në qarkun Fier, ndërkohë që 5 prej tyre kanë rënë në pranga. Si rezultat i...

TË FUNDIT

Vrasja e policit, Hasani: Akt kriminal që kërcënon rajonin, jemi krah Kosovës

Ministri i Jashtëm Igli Hasani ka reaguar pas ngjarjes së rëndë në veri të Kosovës ku një polic mbeti i vrarë dhe një tjetër...

“Të vdesësh për atdhe, si të rilindësh”, reagon familja e policit të vrarë në Veri

Familjarët e policit të vrarë kanë thënë se Afrim Bunjaku është zyrtari policor që është vrarë të dielën në veri të Kosovës. Familjarët kanë thënë...

Policia identifikon autorët e 9 zjarrvënieve në Fier, 5 në pranga

Policia ka identifikuar autorët e 9 zjarrvënieve ditën e djeshme në qarkun Fier, ndërkohë që 5 prej tyre kanë rënë në pranga. Si rezultat i...

Strukturat e sigurisë: Sulmi në Veri nga njësi të specializuara të Serbisë

Sipas vlerësimeve të para të institucioneve të sigurisë, vrasja e policit e plagosja e një e tjetri në veri të Kosovës janë ndërhyrje e...

Gjermania dënon vrasjen e policit në veri të Kosovës

Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Jorn Rohde e ka shpërndarë qëndrimin e SHBA-së për vrasjen e një zyrtari policor në veri dhe ka thënë...Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×