Akuza të forta për trafik organesh, Bumçi dhe Koçi përplasen për çështjen “Berisha”

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ish-deputeti demokrat, Aldo Bumçi dhe deputeti socialist, Petro Koçi kanë debatuar në emisionin “Now” në Euronews Albania.

Koçi u shpreh se qeveria Berisha votoi pro hetimit për pretendimin e Dick Marty-t se në vend ka pasur trafik organiesh. Kjo sipas tij, pasi një rus shkoi në zyrën e Berishës.

Por Bumçi e kundërhstoi këtë, duke thënë se të gjitha vendet anëtare votuan rezolutën që të zbardhej e vërteta.

- Advertisement -

Aldo Bumçi: Solle Dick Marty-n, që është votuar nga të gjitha vendet anëtare të NATO-s që të bëhet hetimi. Po të kishim thënë jo ne për hetimin, do thoshte pse kenui frikë? Të gjithaa vendet anëtare të NATO-s kanë votuar hetimin. Ky tha që e votuam se erdhi një rus në zyrën e Berishës.

Petro Koçi: Kush ky? Bëj kujdes kur flet.

Aldo Bumçi: Ku e ke rusin? Vendet anëtare të NATO-s prej rusit votuan?

Petro Koçi: Ti thua që nuk ka fakte, por faktet janë brenda në Kryeministri, Kozaçeri vajti në Kryeministri, nuk e çoi Rama, por e mori Sali Berisha.

LEXONI GJITHASHTU


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Kreu i Republikanëve serbë: Ja pse është përfshirë nipi i Millosheviçit në politikë

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” në Euronews Albania se përfshirja në politikë e nipit të Sllobodan...

Politikani serb: Vuçiç po përgatitet për konflikt të armatosur në Kosovë

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” në Euronews Albania se presidenti serb, Aleksandër Vuçiç po përgatitet për...

“Më keq se me Millosheviçin”/Politikani serb: Vuçiç pret urdhrin nga Putin për luftë

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” në Euronews Albania se presidenti serb, Aleksandër Vuçiç po pret urdhrin...

TË FUNDIT

Kreu i Republikanëve serbë: Ja pse është përfshirë nipi i Millosheviçit në politikë

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” në Euronews Albania se përfshirja në politikë e nipit të Sllobodan...

Politikani serb: Vuçiç po përgatitet për konflikt të armatosur në Kosovë

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” në Euronews Albania se presidenti serb, Aleksandër Vuçiç po përgatitet për...

“Më keq se me Millosheviçin”/Politikani serb: Vuçiç pret urdhrin nga Putin për luftë

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” në Euronews Albania se presidenti serb, Aleksandër Vuçiç po pret urdhrin...

Paralajmërimi i politikanit serb: Vuçiç po përgatit një sulm tjetër si në Banjskë

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” në Euronews Albania se presidenti serb, Aleksandër Vuçiç po përgatit një...

“Radoiçiç i lirë”, Sanduloviç: E pabesueshme që SHBA e BE heshtin përballë Vuçiç

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” më gazetarin Franko Egro se është e pabesueshme që Shtetet e...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×