English

“Siç e porositi kryeministri ashtu vendosi gjykata” – Flet avokati i Fredi Belerit

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Avokati i Fredi Belerit, Geni Gjyzari në një deklaratë për mediat pas dënimit me 2 vite burg për kryebashkiakun e zgjedhur të Himarës, e konsideroi këtë një vendim politik të porositur nga vetë kryeministri Edi Rama.

- Advertisement -

Ai akuzoi gjyqtarin kryesues të seancës se i kishte ndërprerë fjalën disa herë Fredi Belerit.

“Tensioni i tij nuk na la të dyshonim për dënimin me 2 vite. Ju e patë vetë se si bërtiste, si i ndërpriste fjalën Belerit. Kjo është e padëgjuar, ky është vendim politik siç e porositi kryeministri”, – tha avokati.

Ai theksoi se vendimin do ta ankimojnë dhe se kanë besim te Apeli.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?