English

Sistemi i ALEAT jashtë funksionit në Vlorë, Korçë dhe Elbasan

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Edhe pse autoritetet njoftuan se të hënën do të rikthehej në funksion aplikimi për pasaporta dhe karta ID, në 3 qarqe të vendit sistemi nuk është rikthyer.

- Advertisement -

Në Korçë, Elbasan dhe Vlorë qytetarët nuk mund të aplikojnë për pasaportë dhe dokument ID.

Në 3 qytetet, qytetarët kanë pritur në radhë, por nuk kanë mundur të marrin asnjë shërbim.

Gazetari Xhensil Shkëmbi raportoi se ka probleme edhe në pikat kufitare në juglindje të vendit për shkak të probleme të sistemit TIMS.

Ndërkohë në Korçë dhe Elbasan ka probleme edhe në sistemin e gjendjen civile.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?