‘S’keni prova që Alibeaj bashkëpunon me Ramën’, gazetari përplaset me deputetin e PD

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazetari Roland Qafoku ka debatuar me deputetin demokrat, Luan Baçi në lidhje me situatën në Partinë Demokratike.

Në Euronews Albania, Qafoku tha se nuk ka një provë që fakton se deputeti Enkelejd Alibeaj bashkëpunon me Edi Ramën.

“Ka disa probleme tani. Kjo gjë me të vërtetë ishte parashikuar, por zoti Baçi nuk dha asnjë provë të fortë të bashkëpunimit të Enkelejd Alibeajt me qeverinë. Unë e kuptoj që qeverisë i intereson që të funksionojë Enkelejd Alibeaj dhe jo Berisha. Por ne nuk kemi prova që Enkelejd Alibeaj bashkëpunon me Edi Ramën”, u shpreh ai.

- Advertisement -

Sipas Baçit, prova më e fortë është votimi i ligjeve të Ramës në parlament, nga Alibeaj dhe deputetë të tjerë që e mbështesin.

“Nuk ka provë më të fortë se votimi në parlament, nuk ka provë më të fortë se të votosh në parlament atë që të thotë Edi Rama. Provë më të fortë se votimi në parlamet i të gjitha ligjeve që çon Rama dhe që duen mbi 84 vota, e plotëson Enkelejd Alibeaj dhe Gazment Bardhi. Absolutisht, duke marrë edhe disa deputetë të tjerë”, theksoi ai.

Seanca në Gjykatën e Apelit ku pritej të shqyrtohej kërkesa e Enkelejd Alibeajt për bashkimin e vendimeve të Kuvendeve të PD të 17 korrikut dhe 18 dhjetorit, është shtyrë.

Pas kërkesës së avokatit të Alibeajt, Indrit Sefa për shtyrjen e seancës, Gjykata e Apelit vendosi që ta shqyrtojë çështjen më 10 nëntor.

LEXONI GJITHASHTU

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Vritet brenda spitalit 35 vjeçarja shtatzënë në Kosovë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Kosovë, ku një person dyshohet se ka vrarë gruan e tij në Qendrën Klinike  Universitare të Kosovës...

Poli Hoxha: Arrestimet e IT, për t’i vënë kapakun skandalit me sulmet kibernetike

Gazetari Poli Hoxha deklaroi se firmosja e urdhër-arresteve nga Prokuroria e Tiranës për  5 punonjësit IT pranë Departamentit të Administratës Publike (DAP), është thjesht...

Arben Meçe: Meta i kapur nga Berisha, u detyrua të pranojë për 6 dhjetorin

Analisti Arben Meçe tha se kreu i Partisë së Lirisë Ilir Meta është i kapur nga kreu i Partisë Demokratike Sali Berisha. Në një intervistë...

TË FUNDIT

Vritet brenda spitalit 35 vjeçarja shtatzënë në Kosovë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Kosovë, ku një person dyshohet se ka vrarë gruan e tij në Qendrën Klinike  Universitare të Kosovës...

Poli Hoxha: Arrestimet e IT, për t’i vënë kapakun skandalit me sulmet kibernetike

Gazetari Poli Hoxha deklaroi se firmosja e urdhër-arresteve nga Prokuroria e Tiranës për  5 punonjësit IT pranë Departamentit të Administratës Publike (DAP), është thjesht...

Arben Meçe: Meta i kapur nga Berisha, u detyrua të pranojë për 6 dhjetorin

Analisti Arben Meçe tha se kreu i Partisë së Lirisë Ilir Meta është i kapur nga kreu i Partisë Demokratike Sali Berisha. Në një intervistë...

Poli Hoxha: Xhaxhai i Ervis Martinajt zbuloi arsyen pse është vrarë nipi i tij

Gazetari Poli Hoxha thotë se xhaxhai i Ervis Martinajt ka bërë ku deklaratë, ku u shpreh se nipi i tij është vrarë për pronat...

Protesta, Murrizi: Opozita në të drejtën e saj, pse Meta s’mund të shkëputet

Deputeti Myslim Murrizi është shprehur se opozita është në të drejtën e saj kushtetuese të bëjë protestë kur të dojë dhe ku të dojë. Në...Sondazh

Përmbytjet, a mendoni se duhet të shpallet Gjendja e Fatkeqësisë Natyrore?
×