“S’kisha pare, është rritur bileta”-Protestuesi tregon pse erdhi me kalë në protestë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një 60-vjeçar ka ardhur nga Kurbini me kalin e tij për të marrë pjesë në protestën e organizuar nga opozita para parlamentit.

Ai u shpreh në një intervistë për Euronews Albania se është çuar në 4 të mëngjesit për të marrë pjesë në protestë.

“Kam ardhur nga Kurbini me kalë, s’kisha lek të vija me makina sepse është ngritur bileta 3-4 mijë lekë dhe unë s’kisha pare. Jam çuar në 4 të mëngjesit edhe hipa në kalin tim, kam ardhur drejt e këtu,” – tha 60-vjeçari.

- Advertisement -

Qytetari, mbështetës i Partisë Demokratike theksoi se proteston për bukën e gojës dhe padrejtësitë e kryeministrit Rama. Ai tregoi se nuk ka pension dhe nuk mund të operohet për sëmundjen nga e cila vuan për shkak të mungesës së të ardhurave.

Ai u shpreh i revoltuar me gjendjen në të cilën ndodhet Shqipëria duke nënvizuar se është i gatshëm të vijë përsëri me kalë edhe për protestën Kombëtare të thirrur më 3 mars. 60-vjeçari i bëri thirrje policisë të mos e ndalojë sepse atë ditë do të hyjë në parlament.

Demokrati tha se ishte i vendosur për të qëndruar deri në fund sepse nuk kishte më shpresë për zgjidhje.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Gërryenin me mjete të rënda shtratin e lumit Mat e Xibër, procedohen 2 persona

Gërryenin me mjete të rënda shtratin e lumit Mat e përroin Xibër, procedohen 2 persona Policia e Matit ka çuar për ndjekje penale 2 persona...

Tensionet në Veri, Kodheli: Për faj të politikës, ndërkombëtarët po ndihmojnë

Zv. presidentja e Asamblesë Parlamentare në NATO, Mimi Kodheli tha në një intervistë për Euronews Albania se qetësia dhe mençuria me të cilën përfaqësuesit...

“Reflekton” Kurti! Lë të hapur mundësinë e zgjedhje të reja në Veri

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti gjatë një fjale të mbajtur në forumin e Bratislavës e la të hapur mundësinë për zgjedhje të reja në...

TË FUNDIT

Gërryenin me mjete të rënda shtratin e lumit Mat e Xibër, procedohen 2 persona

Gërryenin me mjete të rënda shtratin e lumit Mat e përroin Xibër, procedohen 2 persona Policia e Matit ka çuar për ndjekje penale 2 persona...

Tensionet në Veri, Kodheli: Për faj të politikës, ndërkombëtarët po ndihmojnë

Zv. presidentja e Asamblesë Parlamentare në NATO, Mimi Kodheli tha në një intervistë për Euronews Albania se qetësia dhe mençuria me të cilën përfaqësuesit...

“Reflekton” Kurti! Lë të hapur mundësinë e zgjedhje të reja në Veri

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti gjatë një fjale të mbajtur në forumin e Bratislavës e la të hapur mundësinë për zgjedhje të reja në...

A do të takohesh me presidentin Vuçiç? Kurti përgjigjet nga Bratislava

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti mori pjesë këtë të mërkurë në forumin që u mbajt për Ballkanin Perëndimor në Bratislavë. Gjatë fjalës në panelin përballë...

Macron: Kosova mban përgjegjësi për trazirat në Veri

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, tha se autoritetet e Kosovës "mbajnë përgjegjësi për trazirat, të cilat janë rritur ndjeshëm" në veri të Kosovës, që...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×