English

Sllovakia goditet nga tërmeti, sa ishte magnituda

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Sllovakia është goditur sot nga një tërmet me magnitudë pesë ballë i shkallës Rihter.

- Advertisement -

Epiqendra e tërmetit ishte 18 kilometra larg qytetit Humena në lindje të vendit, jo shumë larg kufirit me Poloninë dhe Ukrainën, njoftoi Qendra Sizmologjike Mesdhetare Evropiane (EMSC).
Tërmeti është regjistruar në një thellësi prej 10 kilometrash, tha EMSC.

Për momentin nuk ka informacione për viktima të mundshme apo dëme materiale.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?