English

Sociologu Tushi tregon muajin më të keq mes çifteve

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Sociologu  Gëzim Tushi,  tha se muajt që kanë një rritje të madhe të divorceve është vera. Sipas tij kjo ndodh sepse partnerët janë të detyruar që gjatë këtyre muajve të qëndrojnë më shumë me njëri- tjetrin.

- Advertisement -

Tushi shtoi se po të njëjtin efekt dha dhe pandemia e cili rriti numrin e divorceve,

“Muajt  e verës janë muajt më të rrezikshëm për divorcin. Është një sociolog i shquar britanik dhe thotë që muajt korrik dhe gusht janë muajt e mëdhenj të divorcit. Në Danimarkë shtohet me 42% sepse janë të detyruar të rrinë bashkë, sepse shkëpusin lidhjet paralele gjatë verës dhe duhet të rrinë me partnerin. Aty kuptohet nëse e duan apo jo njeri tjetrin. Njëlloj si me pandeminë, njohën me shumë njëri- tjetrin dhe kuptuan që nuk kanë përputhje karakteresh” tha sociologu.

LEXO GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?