English

Sot jepet masa e sigurisë për Gushollin, kërkesa e prokurorisë për shokët e tij

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Masa e sigurisë do të zhvillohet me dyer të mbyllura, ndërsa Prokuroria e Tiranës do i kërkojë gjykatës që Gleard Gusholli, i riu qe u arrestua se mbajti peng dhe dhunoi të dashurën e tij, të vazhdojë të hetohet në masën e “Arrestit në burg”.

- Advertisement -

Ndërsa për katër të afërmit e tij, Bledi dhe Erlin Kateshi si dhe Besmir Nurcellëri e Arjan Sheta që u arrestuan për “Moskallëzim krimi” dhe “Përkrahje të autorit”, Prokuroria do të kërkojë që hetimet të vazhdojnë në gjendje të lirë.

Ndryshe nga ajo që ka referuar policia e Tiranës, Prokuroria ka rikualifikikuar veprën penale në ngarkim të Gushollit dhe e akuzon këtë të fundit për plagosje, dhunë në familje nëpërmjet kanosjes e kërcënimit për vrasje si dhe heqje të paligjshme të lirisë. 28-vjeçarja ka lënë ambientet e spitalit dhe ndodhet në gjendje të mirë shëndetësore.

 

LEXO GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×