Sot mblidhet seanca e fundit plenare, pritet të zgjidhet Avokati i Popullit

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Është mbledhur dhe ditën e sotme seanca plenare e Kuvendit. Kjo është seanca e fundit për këtë sesion parlamentar dhe ligjvënësit shqiptar duket se do të kenë një ditë të ngjeshur përsa i përket projektligjeve dhe projekt vendimeve dhe akteve normative.

Sot pritet që të mësohet emri i ri i avokatit të popullit. Një projekt vendim që kërkon bashkëpunim mes mazhorancës dhe opozitës është dhe anëtari i Gjykatës Kushtetuese që zgjidhet nga Kuvendi.

Një tjetër projektvendim është dhe ai për drejtimin e Autoritetit të Dosjeve. Ky projektvendim mund të kalojë me shumicë të  thjeshtë votash.f

- Advertisement -

Një ditë më parë Kuvendi është shoqëruar me debate mes mazhorancës dhe opozitës. Shehaj ka akuzuar Ramën se fshihet pas një kompanie ofshore në Holandë.

Ka pasur dhe një përjashtim të Flamur Nokës për shkak se ky i fundit bllokoi foltoren e Parlamentit.

LEXONI GJITHASHTU: 

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Chollet uron Kurtin për marrëveshjen e arritur në Ohër

Këshilltari i lartë i Departamentit amerikan të Shtetit, Derek Chollet, ka uruar kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, për marrëveshjen e arritur në Ohër mes...

“Krijonte miqësi me familjarët”, detaje nga sjelljet e trajnerit përdhunues grek

Një trajner i arteve marciale në Greqi akuzohet për përdhunimin e 5 të miturve, nxënëse me të cilat punonte. Mediat greke raportojnë se 44-vjeçari kërkonte...

“Po shkon në gojën e luanit”, CEO i Tik Tok-ut do dëshmojë në Kongresin Amerikan

CEO i Tik Tok, Shou Zi Chew do futet në “gojën e luanit”, pasi ai do të japë për herë të parë një dëshmi...

TË FUNDIT

Chollet uron Kurtin për marrëveshjen e arritur në Ohër

Këshilltari i lartë i Departamentit amerikan të Shtetit, Derek Chollet, ka uruar kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, për marrëveshjen e arritur në Ohër mes...

“Krijonte miqësi me familjarët”, detaje nga sjelljet e trajnerit përdhunues grek

Një trajner i arteve marciale në Greqi akuzohet për përdhunimin e 5 të miturve, nxënëse me të cilat punonte. Mediat greke raportojnë se 44-vjeçari kërkonte...

“Po shkon në gojën e luanit”, CEO i Tik Tok-ut do dëshmojë në Kongresin Amerikan

CEO i Tik Tok, Shou Zi Chew do futet në “gojën e luanit”, pasi ai do të japë për herë të parë një dëshmi...

Çmimet e bulmetit në ‘stratosferë’, qytetarët: Çmenduri! S’hamë dot një copë djathë

Qytetarët në Durrës e kanë të vështirë të blejnë bulmet, kjo pasi çmimi është rritur me 28%. Kjo normë rritje vlerësohet si më e...

Ekspozita ‘100 vjet Flamurtar’ çelet në Vlorë me rastin e përvjetorit të klubit

"100 vjet Flamurtar", me këtë titull në hollin e teatrit ‘Petro Marko’ është çelur ekspozita me fotografi për 22 disiplinat e sporteve të klubit...


Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×