Spahiu ironizon demokratët: Kur fliste Selami ju qeshnit që t’ju shihte kryetari

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Juristi Kreshnik Spahiu ka ironizuar demokratët duke iu rikujtuar se kur fliste Eduard Selami, ata qeshnin për t’i rënë në sy kryetarit.

“Sot Partia Demokratike me vulë apo pa vulë, pra Rithemelimi apo PD-ja zyrtare ngado që ta rrotullosh me bashkim apo pa bashkim, me Berishën, me Bashën, me këdo që ta zgjidhësh, qoftë dhe formula e një bordi kolegjial ka një kosto të pariparueshme e cila nuk e çon dot drejt një partie të parë.

Pse e them unë këtë? Sepse kjo ndodh aty ku paligjshmëria ka mbivendosur njëra-tjetrën për vite dhe vjen këtu në këtë situatë që jemi sot. Kjo situatë që ka ndodhur mbrëmë ka qenë gjithmonë në PD. Unë kam që në 8 dhjetor të 1990-tës, por nuk ka qenë në dukje. Pse? Sepse ka qenë demokraci fiktive. Kur fliste Ed Selami kundër partisë të gjithë e fishkëllenin apo e përqeshnin, jo se ishin kundër Ed Selamit, por që t’i dëgjonte kryetari që ishte aty dhe t’i hynin në zemër atij, pra ishte një demokraci e imponuar. Kështu ka ndodhur vit pas viti dhe kongres pas kongresi,” – u shpreh Spahiu.

- Advertisement -

 

LEXONI GJITHASHTU:

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

E rëndë! U copëtua nga makina e mishit, vdes para syve të vajzës shqiptarja në Greqi

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e së premtes në Greqi. Një 50 vjeçare shqiptare në është copëtuar nga makineria e mishit në...

Norvegjia mbyll kufirin për makinat e regjistruara në Rusi

Autoritetet norvegjeze njoftuan se, me përjashtime të rralla, do të mbyllin kufirin për automjetet e regjistruara në Rusi në mesnatën e 2 tetorit, gjë...

Sveçla: Do kërkojmë ekstradimin e Radoiçiç dhe terroristëve të tjerë

Ministri i Brendshëm i Kosovës, Xhelal Sveçla, thotë në një intervistë për Radion Evropa e Lirë se autoritetet përgjegjëse, përmes partnerëve ndërkombëtarë, do të...

TË FUNDIT

E rëndë! U copëtua nga makina e mishit, vdes para syve të vajzës shqiptarja në Greqi

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e së premtes në Greqi. Një 50 vjeçare shqiptare në është copëtuar nga makineria e mishit në...

Norvegjia mbyll kufirin për makinat e regjistruara në Rusi

Autoritetet norvegjeze njoftuan se, me përjashtime të rralla, do të mbyllin kufirin për automjetet e regjistruara në Rusi në mesnatën e 2 tetorit, gjë...

Sveçla: Do kërkojmë ekstradimin e Radoiçiç dhe terroristëve të tjerë

Ministri i Brendshëm i Kosovës, Xhelal Sveçla, thotë në një intervistë për Radion Evropa e Lirë se autoritetet përgjegjëse, përmes partnerëve ndërkombëtarë, do të...

Dervishi zbërthen si nisi përplasja mes bandave të Laert Haxhiut dhe Aldo Bares

Gazetari Ferdinand Dervishi shpjegoi në emisionin “Review” në Euronews Albania se si nisi përplasja mes bandave kriminale të Aldo Bares dhe Laert Haxhiut. Ai tha...

Britania do t’i sigurojë NATO-s trupa për mbështetjen e Kosovës

Ministria e Mbrojtjes e Britanisë ka transferuar komandën e një batalioni të ushtrisë në NATO, në mënyrë që të mund të ofrojë mbështetje në...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×