English

“SPAK kontrollohet nga amerikanët”, Xhafo: Do sjellë pasoja politike

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazetari Endri Xhafo tha në emisionin “Barometri” në Euronews Albania se besimi i qytetarëve te SPAK është në rritje pasi ata kanë perceptuar se SPAK kontrollohet nga Amerika më shumë se sa nga qeveria.

- Advertisement -

Ai shtoi se në perceptimin e qytetarëve, që sipas tij është perceptim i drejtë, SPAK mund të prodhojë dhe pasoja politike me vendimet e tij.

“Njerëzit mendojnë se qeveria nuk e pengon dot SPAK. Ata kanë perceptuar se SPAK më shumë se nga Edi Rama, Erion Veliaj apo ndonjë element tjetër i mazhorancës, kontrollohet nga amerikanët. Bindja ime është që në afatgjatë, SPAK do të prodhojë pasoja politike me vendimet e tij, si një mënyrë për të pastruar politikën”,-tha Endri Xhafo.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?