English

‘SPAK-u, instrument i PS-së’, Berisha: Asgjë nuk ndryshon me Altin Dumanin në krye

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha thotë se puna e SPAK-ut nuk do të ndryshojë, edhe pse tanimë në krye të tij është zgjedhur Altin Dumani.

- Advertisement -

Gjatë fjalës së tij në konferencën për mediat në selinë blu, Berisha, pyetur nga Euronews Albania, u shpreh se SPAK-u është një instrument i Partisë Socialiste.

Kjo, sipas tij, tregohet edhe me faktin që kryebashkiaku i Fierit Armando Subashi dhe ish zëvendës kryeministri Arben Ahmetaj nuk janë thirrur në SPAK për çështjen e inceneratorëve.

“Unë, në konferencën e shkuar, denoncova betejën e hapur që u zhvillua midis kryeministrit dhe ambasadores Kim për kreun e SPAK-ut, çka e bëri këtë proces të denjë për realizmin fantastik të Garsia Marquezi-t. Por në fund unë e mbylla: njëri quhet Taulant, tjetri quhet Damian, kur vjen puna te emrat. Nuk ka asnjë lloj, nuk ndryshon gjë aty.

Ai është një instrument i partisë. Tani, siç është zhytur partia, eksponentët e saj në korrupsion, zhytet edhe seksioni i drejtësisë së saj. Rastet që thashë unë janë të vërteta. Të përjashtosh Subashin ti, që të gjitha firmat dalin nga bashkia, për akuzën e Fierit; të fshehësh dokumentat për Arben Ahmetajn brenda skapit, kjo tregon që aty vlojnë milionat e eurove të djegsave”, theksoi kryedemokrati.

LEXONI GJITHASHTU

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?