English

Spanja fiton Kupën e Botës në futboll për femra

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kombëtarja e Spanjës është shpallur kampione e botës në futboll për femra pasi në finale kanë mposhtur Anglinë me rezultat minimal 1-0.

- Advertisement -

Golin e vetëm për spanjollët e realizoi Cermona Garcia në minutën e 29’-të ndeshjes, teksa epërsi e tyre mund të dyfishohej në minutën e 70’, por Hermoso dështoi të realizonte nga pika e bardhë.

Ky kampionat u zhvillua në Australi dhe Zelandë të Re.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Kush mendoni se mund ta marrë drejtimin e Rithemelimit nëse Berishës i caktohet masa “Arrest në shtëpi”?
×