English

“Një sy gjumë në punë?!” Shqiptarja nga Spanja: Këtu zgjat rreth 1 orë e gjysmë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kontabilistja, Xhoana Allmeta ishte e ftuar në “Good Morning Albanians për të folur rreth diskutimit për të ndryshuar oraret e punës për shkak të vapës.

- Advertisement -

Ajo jeton në Barcelonë dhe tha se në Spanjë është e zakontë që të bëhet një pushim dreke që mund të zgjasë 1 orë e gjysmë ose edhe dy orë.

“Është një pushim i gjatë dreke ku njerëzit lejohen të largohen nga vendi i punës, të shkojnë në shtëpi, për një drekë më të gjatë e për të marrë një sy gjumë. Zakonisht zgjat një orë e gjysmë dy orë, por varet edhe nga zonat”,-tha Xhoana Allmeta.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×