English

“Spiropali sozi e Ramës”, Bardhi: Duam kryeministrin në Kuvend

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Demokratike, Gazment Bardhi tha në një intervistë për “Now me Erla Mëhillin” në Euronews Albania se Elisa Spiropali është kthyer në një sozi të Ramës, por në Kuvend duhet kryeministri.

- Advertisement -

Sipas Bardhit, Rama ndërhyn në punët e Kosovës, ndërkohë që ka dhe probleme të brendshme të cilave duhet t’iu japë fokus.

“Elisa është ministre e Shtetit për marrëdhëniet me Parlamentin, sigurisht që ka vendin e vet në sallën e parlamentit, si deputete, si ministre, por besoj nuk është përgjegjëse e inceneratorëve dhe nuk mund të japë shpjegime apo llogari lidhur me këtë çështje, nuk është ajo që ka investuar parlamenti për të miratuar ligjin e kanabisit ku sigurisht dhe aty kryeministri duhet të ishte për të dhënë shpjegime. Kishte dhe çështje të tjera sot në rendin e ditës që ishin shumë të rëndësishme,” – u shpreh Bardhi.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?