English

Spanjë/ Shkatërrohet banda ndërkombëtare e drogës, mes të arrestuarve edhe shqiptarë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Është shkatërruar një grup ndërkombëtar i narkotrafikut, ku mes të arrestuarve janë dhe shqiptarë.

- Advertisement -

Gjatë një kontrolli të kontenjerëve të mbushur me peleta u gjet e fshehur 5 kilogram drogë sintetike.

Mediat bëjnë me dije se organizata kishte dy depo industriale në Reus (Tarragona), ku para prej tyre kishte për qëllim ruajtjen dhe ftohjen e lëndës, ndërsa e dyta përdorej për paketimin, mbylljen dhe ruajtjen e drogës pasi nxirrej nga materiali në të cilin ishte kamufluar.

Nga kontrollet e kryera janë sekuestruar 5 kilogramë drogë sintetike (speed dhe MDMA) 3965 euro cash, dy presa hidraulike, material për prodhimin e lëndëve narkotike, një kamion dhe një automjet.

Në magazinën e dytë agjentët zbuluan më shumë se pesë kilogramë drogë të ndryshme sintetike dhe pajisje të përdorura për prodhimin e lëndës narkotike.

Anëtarët e organizatës e kalonin drogën përmes porteve spanjolle, duke përdorur kontejnerë detarë. Për ta bërë këtë, ata përdornin metoda shumë të sofistikuara fshehjeje, duke kamufluar drogën në materiale të ndryshme për të vështirësuar zbulimin e saj.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?