English

Steinmeier uron Kosovën: Gjermania do të mbetet partner i besueshëm i juaji

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Presidenti i gjermanisë Frank-Walter Steinmeier i ka dërguar presidentes Vjosa Osmani një telegram urimi për pavarësinë e Kosovës.

- Advertisement -

Kosova feston ditën e nesërme (17 shkurt 2024), 16-vjetorin e saj si një shtet sovran e i pavarur.

Steinmeier ka thënë se Gjermania do të mbetet një partner i besueshëm dhe i fuqishëm i Kosovës edhe në të ardhmen, ndërsa ka theksuar se do ta mbështesë vendin tonë drejt një të ardhme paqësore, evropiane, transmeton KlanKosova.tv.

Në vijim, gjeni letrën e plotë të urimit, të dërguar nga Presidenti i Gjermanisë, Frank-Walter Steinmeier:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×