English

Studenti kundër protestës së pedagogëve: S’është koha, kërkesat janë të ekzagjeruara

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Studenti Marsel Kacani ka theksuar se një pjesë e studentëve të drejtësisë janë kundër protestës së pedagogëve pasi sipas tij nuk është koha e duhur.

- Advertisement -

Në një intervistë për Euronews Albania, Kacani theksoi se për shkak të protestës mund të ketë pasoja në jetën akademike studentore, duke qenë se shumë studentë vijnë nga rrethet.

“Një pjesë e studentëve në Fakultetin e Drejtësisë nuk jemi dakord me mënyrën se si është ndërtuar kjo protestë. Kjo protestë vjen në kushtet më flagrante. Sapo ka filluar viti akademik dhe kjo implikon pasoja në jetën akademike studentore. Janë shumë studentë nga rrethet dhe këta persona kanë sakrifikuar në ekonominë e tyre familjare për të ardhur dhe për të ndjekur studimet. Pra nuk është koha për një protestë”- tha ai.

Më tej ai theksoi se protestat e pedagogëve janë të ekzagjeruara.

LEXONI GJITHASHTU: 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?