English

Stuhia “Isha” godet Britaninë, dëme të shumta dhe probleme në trafikun ajror

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Britania po përballet me stuhinë “Isha”, që po sjell shira dhe erëra të forta, që po përfshijnë një territor të gjerë dhe po çorodisin trafikun ajror.

- Advertisement -

Meteorologët paralajmëruan se erërat do të shtrihen thuajse në të gjithë Mbretërinë e Bashkuar dhe se në Irlandën e Veriut, Angli dhe Skoci mund të verifikohen tornado, që do të mbajnë në tokë avionët.

Pjesë të Britanisë së Madhe janë përballur tashmë me stuhira që përveç erës së fortë kanë pasur edhe shira të dendura, të cilat kanë rrëzuar pemë, dëmtuar infrastrukturën energjetike dhe nxjerrë lumenjtë nga shtrati. “Isha” është stuhia e nëntë që prek Britaninë që prej shtatorit.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?