Sulm me bombë në makinën e policisë, 4 viktima, mes tyre 5-vjeçarja

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Të paktën katër persona u vranë dhe 15 të tjerë u plagosën sot në një sulm me bombë në një automjet policie në Pakistanin jugperëndimor, tha policia lokale.

Shpërthimi ndodhi në një treg të frekuentuar në Quetta, kryeqyteti i Balochistanit, ku grupet separatiste lokale dhe lëvizjet islamiste shpesh kryejnë sulme të tilla që synojnë forcat e ushtrisë ose policisë.

“Hetimet fillestare tregojnë se shpërthimi u shkaktua nga një mjet shpërthyes i improvizuar që ishte vendosur në një motoçikletë dhe shpërtheu nga distanca,” i tha AFP një oficer policie, Azfar Mehsar.

- Advertisement -

Të paktën katër persona u vranë, dy policë dhe dy civilë.

Wasim Baig, një zëdhënës i Spitalit Sandeman, më i madhi në Quetta, konfirmoi këtë rrëfim, duke sqaruar se një vajzë 5-vjeçare ishte në mesin e të vdekurve.

Deri më tani asnjë organizatë nuk ka marrë përgjegjësinë për sulmin.

LEXONI GJITHASHTU: 


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Nepali regjistron martesën e parë të të njëjtit seks/ Aktivistët: Ditë historike

Është rregjistruar në Nepal martesa e parë të të njëjtit seks, pas një beteje të gjatë ligjore nga çifti dhe aktivistët. Autoritetet në rrethin...

Pranimi i padisë për diskriminim të gjuhës shqipe, mjeku: Google na ka kërkuar takim

Mjeku nga Prishtina, Neshad Asllani, që ka qenë edhe një prej iniciatorëve në paditjen e Google për diskriminim të gjuhës shqipe, ka folur mbi...

RMV hoqi ndalimin për avionët rusë, ministri Lavrov mbërrin në Shkup

Ministri i Jashtëm e Rusisë, Sergej Lavrov, ka mbërritur në Maqedoninë e Veriut mbrëmjen e djeshme. Lajmin e ka bërë të ditur Ministria e Jashtme...

TË FUNDIT

Nepali regjistron martesën e parë të të njëjtit seks/ Aktivistët: Ditë historike

Është rregjistruar në Nepal martesa e parë të të njëjtit seks, pas një beteje të gjatë ligjore nga çifti dhe aktivistët. Autoritetet në rrethin...

Pranimi i padisë për diskriminim të gjuhës shqipe, mjeku: Google na ka kërkuar takim

Mjeku nga Prishtina, Neshad Asllani, që ka qenë edhe një prej iniciatorëve në paditjen e Google për diskriminim të gjuhës shqipe, ka folur mbi...

RMV hoqi ndalimin për avionët rusë, ministri Lavrov mbërrin në Shkup

Ministri i Jashtëm e Rusisë, Sergej Lavrov, ka mbërritur në Maqedoninë e Veriut mbrëmjen e djeshme. Lajmin e ka bërë të ditur Ministria e Jashtme...

Mjeku: Mblodhëm 24 mijë firma kundër Google për diskriminim të gjuhës shqipe

Mjeku Neshad Asllani i cili është gjithashtu anëtar i bordit të organizatës “Dekada për të drejtat e njeriut”, ishte mëngjesin e kësaj të enjteje...

Estonia: Jemi të gatshëm ta mbyllim kufirin me Rusinë

Estonia ka thënë të mërkurën se është “e gatshme” ta mbyllë kufirin e vet me Rusinë, pas vendimit të Finlandës për ta bërë një...


 
Sondazh

A e mbështesni marëveshjen e Shqipërisë me Italinë për ardhjen e emigrantëve?
×