English

Sulmi me armë në Top Channel, reagon presidenti Begaj

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Presidenti Bajram Begaj ka reaguar pas sulmit me armë t ëndodhur në televizionin Top Channel pak orë pas mesnatës të së dielës.

- Advertisement -

Përmes një mesazhi në faqen e vet zyrtare në Facebook, Begaj shpreh ngushëllimet për familjen Kola për humbjen e njeriut të tyre ndërsa kërkon nga organet ligjzbatuese të zbardhin sa më parë ngjarjen e rëndë.

“Ngjarje vërtet e rëndë ajo e orëve të para të mëngjesit, ku godina e televizionit kombëtar “Top Channel” është qëlluar me armë, e ku për pasojë ka humbur jetën roja i sigurisë Pal Kola. Teksa i shpreh ngushëllimet e mia familjes së z. Kola, inkurajoj organet ligjzbatuese ta zbardhin sa më shpejt dhe me përgjegjshmërinë më të lartë këtë ngjarje kriminale”,  shprehet Begaj.

Ngjarja e rëndë ndodhi pas mesnatës të së dielës ku persona ende të paidentifikuar kanë qëlluar me breshëri automatiku në drejtim të televizionit.

Për pasojë ka humbur jetën roja i objektit, shtetasi Pal Kola, 60 vjeç.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×