Sulmohet autobusi nga Kosova në Serbi

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një autobus me qytetarë nga Kosova është sulmuar me gurë mbrëmjen e së shtunës në  territorin e Serbisë.

Gjatë kohës që autobusi udhëtonte në afërsi të qytetit të Nishanit, ndaj tij janë hedhur gurë dhe sende të forta.

Në mjet udhëtonin më shumë se 40 persona, të gjithë qytetarë nga Kosova që ishin nisur nga Peja drejt Gjermanisë.

- Advertisement -

Sipas kompanisë që kryen transportin e udhëtarëve nuk ka pasur të lënduar nga sulmi, pro vetëm dëmtime të mjetit.

Gurët dhe sendet e forta janë hedhur në xhamin e parë të autobusit. Shpejtësia e mjetit ka qenë e vogël dhe kjo ka ndihmuar shoferin që të devijojë rrugën pa sjellë pasoja serioze.

Drejtuesit e kompanisë kanë denoncuar në policinë serbe incidentin e rëndë që mund të sillte pasoja fatal. Deri më sot ende nuk ka një reagim nga policia serbe lidhur me shkaqet e sulmit dhe as nëse ka pasur presona të ndaluar.

Goditjet ndaj makinave dhe mjeteve me simbole apo emra të qyteteve të Kosovës që udhëtojnë në territorin e Serbisë janë shtuar vitet e fundit.

Në të njëjtën rrugë u sulmua në muajin tetor një tjetër autobus duke shkaktuar edhe lëndime të lehta të disa pasagjerëve.

LEXONI GJITHASHTU: 

 

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Alimehmeti: Trumbetohet Porti i Durrësit po s’ka studentë për mekanik detarë

Mjeku Ilir Alimehmeti tha për “Review” në Euronews Albania se Porti i Durrësit trumbetohet, por në fakt s’ka studentë që duan të profilizohen si...

I dashuri i Klodiana Vefës rrëfen debatin e fundit: Ajo s’e kishte frikë burrin

Klodiana Vefa mbeti e vrarë në mes të rrugës në Itali me tre plumba. Ajo u qëllua nga bashkëshorti, me të cilin ende nuk...

“Në 2030 do studiojnë për influencer”, Nora Malaj: Sistemi i arsimit ka dështuar

Ish-ministrja Nora Malaj tha në një intervistë për “Review” në Euronews Albania se në vitin 2030 pritet që studentët të zgjedhin degën e influencerit,...

TË FUNDIT

Alimehmeti: Trumbetohet Porti i Durrësit po s’ka studentë për mekanik detarë

Mjeku Ilir Alimehmeti tha për “Review” në Euronews Albania se Porti i Durrësit trumbetohet, por në fakt s’ka studentë që duan të profilizohen si...

I dashuri i Klodiana Vefës rrëfen debatin e fundit: Ajo s’e kishte frikë burrin

Klodiana Vefa mbeti e vrarë në mes të rrugës në Itali me tre plumba. Ajo u qëllua nga bashkëshorti, me të cilin ende nuk...

“Në 2030 do studiojnë për influencer”, Nora Malaj: Sistemi i arsimit ka dështuar

Ish-ministrja Nora Malaj tha në një intervistë për “Review” në Euronews Albania se në vitin 2030 pritet që studentët të zgjedhin degën e influencerit,...

Mehmeti ironizon sistemin arsimor: T’i them familjes rrini pa bukë se hamë titullin

Pedagogu Ndriçim Mehmeti ironizoi në një intervistë për “Review” në Euronews Albania sistemin arsimor. Ai kujtoi se pritej rritje e madhe nga kuotat e mbrojtura,...

Degët më pak të preferuara dhe më të kërkuarat në Universitetin e Tiranës

“Review” në Euronews Albania ka paraqitur një listë me degët më të kërkuara në Universitetin e Tiranës.   10 Degët më të kërkuara në UT   1 Informatikë Ekonomike 98.75% 2 Informatikë 98.50% 3 Financë 96.59% 4 Drejtësi 94.92% 5 Teknologji...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×