Tabaku: S’kam pritshmëri nga samiti i BE-së për negociatat

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Deputetja e Partisë Demokratike Jorida Tabaku deklaron se nuk ka ndonjë pritshmëri nga samiti i BE-së sa i përket çështjes së negociatave me Shqipërinë.

Ajo tha se procesi i negociatave është bllokuar prej 8 vitesh për shkak të mungesës së vullnetit politik dhe mungesës së reformave.

“Nuk kam ndonjë pritshmëri nga samiti në lidhje me ndryshimin që mund të ndodhë me Bullgarinë sepse nuk kemi akoma asnjë vendimmarrje. Sot është vetëm fillimi i një procesi që për 8 vite është bllokuar për shkak të mungesës së reformave dhe vullnetit politik. Këtë mungesë vullneti politik dhe mungesë reformash ne jemi duke u përpjekur që tja japim fajin të tjerve. Unë gjykoj që heqja e fajit nga Bullgaria dhe heqja e vetos nga Bullgaria, do na ndihmojë këtu si vend që të fillojmë me vërtet që të punojmë”, u shpreh Tabaku për Euronews Albania.

- Advertisement -

 

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“Lejohet të dalë nga shtëpia”, zbardhet vendimi i gjykatës që liroi Saimir Tahirin

Gjykata e Elbasanit liroi nga burgu ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri, duke vendosur që ta kryejë pjesën e mbetur të dënimit në shtëpi. Në vendimi...

“Saimir Tahiri u lirua të hënën”- Ish-drejtuesi i policisë bën deklaratën e fortë

Ish-drejtuesi i Policisë së Shtetit, Shemsi Prençi, ishte i ftuar këtë të premte në Euronews Albania ku foli në lidhje me lirimin nga burgu...

Flet avokati i Saimir Tahirit: E ka gruan sëmurë, do kujdeset për fëmijët

Maks Haxhia, avokati i ish-ministrit Saimir Tahiri tha në një komunikim me mediat bashkëshirtja e tij për shkak të problemeve me shëndetin, nuk mund të...

TË FUNDIT

“Lejohet të dalë nga shtëpia”, zbardhet vendimi i gjykatës që liroi Saimir Tahirin

Gjykata e Elbasanit liroi nga burgu ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri, duke vendosur që ta kryejë pjesën e mbetur të dënimit në shtëpi. Në vendimi...

“Saimir Tahiri u lirua të hënën”- Ish-drejtuesi i policisë bën deklaratën e fortë

Ish-drejtuesi i Policisë së Shtetit, Shemsi Prençi, ishte i ftuar këtë të premte në Euronews Albania ku foli në lidhje me lirimin nga burgu...

Flet avokati i Saimir Tahirit: E ka gruan sëmurë, do kujdeset për fëmijët

Maks Haxhia, avokati i ish-ministrit Saimir Tahiri tha në një komunikim me mediat bashkëshirtja e tij për shkak të problemeve me shëndetin, nuk mund të...

Lirimi i Saimir Tahirit, Berisha: Urdhëri i Ramës, ultimatumit i erdhi fundi

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar në lidhje me lirimin nga qelia të ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri. Gjatë një konference për media, Berisha u...

Berisha publikon videot, denoncon vjedhjen e votave në Tiranë, Elbasan e Kamzë

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar sot, gjatë një komunikimi për mediat, disa video nga procesi i votimit në zgjedhjet e 14 majit në disa...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×