21 janari

Vrasjet e 21 janarit, Prokuroria ‘nis lëvizjet’. Çfarë është planifikuar për sot

Çështja e vrasjeve të protestuesve gjatë tubimit të 21 janarit 2011 është rikthyer në kryefjalë të maxhorancës socialiste në këto ditë...

Ministri Manja: Sot kallëzojmë Sali Berishën në SPAK për 21 janarin

Ministri i Drejtësisë, Ulsi Manja deklaroi se ditën e sotme, ish-kryeministri Sali Berisha do të kallëzohet në SPAK për 21 janarin. Në...

‘Isha atje, e pashë që ata do vrisnin’, Spartak Ngjela tregon momente nga 21 janari

Avokati Spartak Ngjela tha se ishte në protestën e 21 janarit që u organizua në vitin 2011, ku u vranë 4...

Berisha-Ramës: Hiq imunitetin dhe dëshmo në prokurori për organizimin e 21 janarit

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha i ka kërkuar që të heqë imunitetin dhe të dëshmojë në prokurori për organizimin e...

’21 janari, grusht shteti’, Berisha: SHBA kërkoi hetimin e Ramës si organizator

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha e konsideron 21 janarin një ngjarje tragjike dhe një grusht shteti për të marrë pushtetin...

‘Manipulim i Ardi Veliut’, Berisha reagon për audiopërgjimin për 21 janarin

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha e konsideron një manipulim të Ardit Veliut, i cili është aktualisht drejtor Agjencisë së Mbikëqyrjes...

Transkriptet e publikuara për 21 janarin, ish-prokurorja tregon si rihapet hetimi

Ish-prokurorja e Krimeve të Rënda, Elisabeta Imeraj thotë se transkriptet e publikuara, ku ish-komandanti i gardës, Ndrea Prendi komunikonte dhe i...

‘Kallëzues profesionist, hedh shashka’ | Debat mes avokatëve për 21 janarin

Avokatët Genc Gjokutaj dhe Idajet Beqiri kanë debatuar në emisionin "Review" në Euronews Albania për ngjarjen e 21 janarit. Gjokuaj e quajti...

‘Ligji i PS-së pengon rihetimin e 21 janarit’, avokatët përplasen në studio

Avokatët Jordan Daci dhe Idajet Beqiri kanë debatuar në emisionin "Review" në Euronews Albania, për me ngjarjen e 21 janarit dhe...

Genc Gjokutaj: Si ndërhynë amerikanët për 21 janarin

Avokatët Genc Gjokutaj dhe Idajet Beqiri kanë debatuar në lidhje me ngjarjen e 21 janarit dhe audiopërgjimit të publikuar së fundmi,...

Elisabeta Imeraj për 21 janarin: Cilido prokuror që ka frikë, të largohet nga puna

Ish-prokurorja e Krimeve të Rënda, Elisabeta Imeraj deklaroi se cilido prokuror që ka frikë dhe pengon hetimin për çështjen e 21...

Prova të reja për 21 janarin? Elisabeta Imeraj: Ja çfarë do bëjnë prokurorët

Ish-prokurorja e Krimeve të Rënda, Elisabeta Imeraj thotë se çdo prokuror është i pavarur që të kryejë një hetim në lidhje...

Avokati i përgjigjet Ulsi Manjës për 21 janarin: Mos i jep leksione prokurorëve

Avokati Jordan Daci e sheh si të pavend deklaratën e ministrit të Drejtësisë, Ulsi Manja drejtuar prokurorëve për çështjen e 21...

Altin Dumani e njeh dosjen e 21 janarit, gazetari Ferhati: Ka qenë prokuror në Apel

Gazetari i Euronews Albania, Eni Ferhati thotë se kreu aktual i SPAK-ut, Altin Dumani e njeh shumë mirë dosjen e 21...

Balla: Berisha mburret me vrasjet e 21 janarit, SPAK-u të zgjidhë çështjen

Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla kërkoi nga drejtësia të zgjidhë çështjen e 21 janarit. Sipas tij, Berisha mburret...

Provat për 21 janarin/ Artan Hoxha: Prokuroria duhet të vijë tek unë, jo e kundërta

Gazetari Artan Hoxha ka folur në Euronews Albania në lidhje me materialet e publikuara prej tij për 21 janarin, ku u...