aksidentet

Nuk ndalen aksidentet rrugore, Instat: Rriten me 16,7% në tetor, shkak pakujdesia

Rrugët e Shqipërisë vijojnë të përgjaken çdo ditë e më shumë si pasojë e aksidenteve rrugore. Në muajin që lamë pas, thuajse...

Aksidentet rrugore, mjeku ortoped: Shumica e të plagosurve me politrauma

Rreth 1000 aksidente rrugore janë regjistruar vetëm në 7 muajt e parë të vitit. Në shërbimin e traumës në kryeqytet, urgjencat...

Shtohen aksidentet në qershor, rritje me 3% krahasuar me 2022-shin

Qershori ka shënuar një rritje të numrit të aksidenteve. Krahasuar më nje vit më parë nga 98 aksidente, për vitin 2023,...

Aksidentet në Prrenjas-Pogradec, shoferët: Kemi parë njerëz të hedhin vaj në rrugë

E marta e kësaj jave shënoi 6 akisdente rrugore në aksin Prrenjas-Pogradec. Aksidenti me fatal ndodhi në Qafë Thanë, ku një...

Aksidentet e autobusëve, Veliaj: Në 5 raste fajin e kishin makinat, në 2 shoferët

Gjatë prezantimit të projektit për Linjën e Shpejtë të Autobusëve, kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka folur edhe për...

Këmbësorët të padisiplinuar janë shkaktarë aksidentesh. Asnjë gjobë e vënë për ta

Kryeqytetasit, shpesh nuk ecin në vija të bardha dhe kalojnë rrugën me semafor të kuq, duke u bërë shkak për aksidente....

Plani strategjik, Shqipëri-Greqi marrëveshje për uljen e aksidenteve rrugore

Greqia do të ofrojë ndihmën e saj për t’i ardhur në ndihmë vendit tonë në uljen e numrit të aksidenteve rrugore. Për...

Blendi Gonxhe tregon çfarë i thanë ekspertët gjermanë për aksidentet rrugore

Blendi Gonxhe, kreu i Drejtorisë së Përgjithshëm të Transportit Rrugor thotë se qeveria do të ndërhyjë sërish për të ashpërsuar masat...

14 viktima nga aksidentet në muajin mars

Aksidentet me makinë, lënduan 145 njerëz në mars, nga të cilët 14 ndërruan jetë. Duke parë marsin e vitit të kaluar, numri...