aktori

Aktori nga Shkodra: Nuk pendohem që nuk e takova Zef Dedën në këto 20 vite

Aktori Sandër Ruçi është shprehur se nuk është penduar që nuk e ka takuar Zef Dedën, edhe pse tha se e...

Aktori nga Korça: Sot ka shumë shqiptarë që e marrin nusen për letra

“Nuse vetëm për letra” do të rivihet në skenë në teatrin e Korçës nga regjisori Leka Bungo. Në këtë vepër interpretojnë aktorë të mirënjohur por edhe të rinj...

Gjendet i mbytur në rrjetat e peshkimit djali 11-vjeçar i aktorit të njohur grek

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në ishullin e Fournit në Greqi pasditen e të enjtes, ku është gjetur i mbytur...

Aktori Jamie Foxx i kërkon falje komunitetit hebre për një postim antisemitik 

Aktori amerikan Jamie Foxx i ka kërkuar falje komunitetit hebre për një postim në Instagram që disa e kritikuan si antisemitik. Ai...

Ndahet nga jeta aktori dhe regjisori i njohur

Është ndarë nga jeta aktori dhe regjisori Anastas Nika. Prej 1 viti ai vuante nga një sëmundje e rëndë. Pavarësisht përpjekjeve të...

Do xhirojë filmin në Tiranë e Bulqizë, aktori i njohur amerikan mbërrin në Shqipëri

Aktori amerikan Danny Glover ndodhet në vendin tonë. Danny Glover është një aktor, regjisor filmi dhe aktivist politik amerikan. Ai është i...

Plot 7 dekada në skenë, ndërron jetë komediani i njohur

Barry Humphries, komediani dhe aktori australian i njohur për krijimet e tij të personazheve “Dame Edna Everage” dhe “Sir Les Patterson”,...

Aktori i njohur francez përballet me akuza për sulm seksual nga 13 gra

Aktori Gerard Depardieu është akuzuar për sulme seksuale ose ngacmime nga 13 gra, sipas një hetimi nga uebsajti francez i lajmeve...

Mbështeti qeverinë kineze, aktori i njohur “rrezikon” Oscar-in

Dhjetëra njerëz kanë firmosur një peticion për të hequr aktorin Donnie Yen nga prezantimi në Oscar, pasi ky i fundit ka...

Aktori kosovar bën deklaratën e fortë: Politikanët shqiptarë janë të palexuar

Aktori kosovar Amond Morina, ishte i ftuar këtë të premte në emsionin Goodmornings Albanians në Euronews, ku foli në lidhje me...

Gjendet i vdekur në rrënoja aktori i njohur i serialit “Osmani”

Tërmeti 7.8 ballë që goditi Turqinë më 6 shkurt i ka marrë jetën atorit të njohur të serialeve turke Cagdas Cankaya...

I zhdukur prej 1 jave, nisin kërkimet nga ajri për aktorin e njohur. Gjendet makina

Kërkimet për aktorin britanik Julian Sands vazhdojnë gati një javë pasi ai u raportua i zhdukur gjatë shëtitjes në një zonë...

Përmirësohet gjendja, aktori amerikan falenderon fansat

Aktori amerikan Jeremy Renner ka falënderuar fansat për mbështetjen e tyre, pasi mbeti i lënduar nga një borëpastruese. Duke publikuar një foto...

U aksidentua teksa pastronte rrugën nga bora, aktori amerikan në gjendje të rëndë

Aktori amerikan Jeremy Renner ka dalë nga operacioni por mbetet në gjendje kritike për shkak të aksidentit me një borëpastruese. Renner pësoi...

Bruce Willis heq dorë nga aktrimi për shkak të sëmundjes

Bruce Willis do të heqë dorë nga karriera si aktor pas diagnostikimit me afazi, që ndikon në aftësitë e një personi...

Kompania e aktorit Gazmend Paja merr 133 mijë m2 tokë në Dhërmi

Gazmend Paja, aktori i njohur i humorit është investitor strategjik në bregdetin e jugut. Kompani e tij ‘Ecotech Energy Services’ së...