aktualitet

4 të rinj humbin jetën në një aksident tragjik në Itali, mes tyre një shqiptar

Një aksident tragjik i ka marrë jetën 4 të rinjve në orët e para të së dielës në  Godega di Sant’Urbano,...

4 kilometra radhë në Kakavijë, situata drejt përmirësimit| 5 ngjarje kryesore

VIDEO| 4 kilometra radhë në Kakavijë, pala greke me dy sportele Radhë kilometrike janë shënuar në pikën kufitare të Kakavijës të shtunën. Mijëra emigrantë dhe vizitorë...

Tentoi t’i ikë policisë me gomone, gjobitet 61-vjeçarit në Sarandë

Policia kufitare e Sarandës ka gjobitur me 50 mijë lekë të reja si dhe i ka sekuestruar mjetin lundrues një shtetasi...

Çifti çek me fëmijën e mitur shpëtohen nga mbytja në Dhërmi

Policia Kufitare në Dhërmi u ka ardhur në ndihmë 3 turistëve të huaj të cilëve iu rrezikua jeta si pasojë e...

Prostitucion në qendrat e masazhit, arrestohen 2 administratoret

Policia ka arrestuar dy administratore qendrash në zonat e 21 Dhjetorit dhe  ish-Bllokut në Tiranë pasi u zbulua se  përdornin ambientet...

Rritet ndjeshëm numri i rasteve me COVID-19 në Shqipëri

Numri i rasteve me COVID-19 ka pësuar një rritje të ndjeshme gjatë 24 orëve të fundit. Ministria e Shëndetësisë tha se në...

Vranë dhe hodhën në rezervuar 26-vjeçarin, arrestohen 3 autorët

Policia e Korçës ka zbardhur ngjarjen e ndodhur dy ditë më parë, në rezervuarin e fshatit Kolanec, Maliq, ku u gjet...

Vidhnin llogaritë bankare përmes mashtrimit në rrjete sociale, 2 në pranga

Dy persona janë arrestuar nga policia pasi vidhnin me anë të mashtrimit në rrjetet sociale llogaritë bankare të shtetasve të ndryshëm. Nga...

Policët duan psikologë, profesion me risk të lartë për gjendje stresi

Përfshirja e policëve në sjellje agresive edhe me pasoja të rënda, ka bërë që ekspertët të kërkojnë monitorim psikologjik të tyre....

Zbulohet ‘laboratori’ i kriptomonedhave në Shkodër

Policia e Shkodrës ka zbuluar një ambient të përshtatur për prodhimin e kriptomonedhave virtuale, përmes lidhjeve të paligjshme të energjisë elektrike. Në...

Viktima 20 vjet në polici, si ndodhi sherri që i mori jetën efektivit

Efektivi i policisë Ludian Zaimi, qëlloi me armën e shërbimit kolegun e tij Çaush Saliasi brenda ambienteve të komisariatit nr. 3...

Conference League, Çuçi: Do bllokohet hyrja dhe qarkullimi në Tiranë

Hyrja për në Tiranë dhe qarkullimi i automjeteve brenda kryeqytetit do jetë e bllokuar të mërkurën, kur në 'Air Albania' do...

Ashensori që u bllokua në QSUT nuk ishte regjistruar, thotë ISHMT

Ashensori që u bllokua një ditë më parë në Qendrën Spitalore Universitare “Nënë Tereza” duke plagosur dy persona nuk ishte regjistruar...

351 ukrainas kanë ardhur në Shqipëri nga lufta, 170 jetojnë në Durrës

Po jetojnë në Durrës, por jeta e tyre vijon të jetë e lidhur me Ukrainën. 88 fëmijët ukrainas, çdo ditë shkojnë...

Digjen 4 automjete në Shkodër

4 automjete janë djegur gjatë natës në hyrje të Shkodrës. Ngjarja është regjistruar rreth orës 3 të mëngjesit pranë në hyrje...

Gjykatat e shkallëve të para në kolaps, 37 mijë dosje stok

Kriza në sistemin e drejtësisë po thellohet në gjykatat e shkallëve të para. Rreth 37 mijë ishte stoku në fillim të...