alban haxhi

Haxhi: Sasia e tepërt e metadonit mund të shkaktojë vdekjen ashtu si heroina

Toksikologu Alban Haxhi foli në lidhje me vdekjen e të riut Jani Rustemi që ndërroi jetë në spital disa ditë më parë. Në...

“Kanabis ka efekte gjumëdhënëse dhe qetësuese”-mjeku tregon pse përdoret në Shqipëri

Toksikologu Alban Haxhi është shprehur se kanabisi po përdoret shumë dhe në Shqipëri. I ftuar në emisionin “Good Morning Albanians” në Euronews...

Fobia nga aroma të caktuara, Haxhi: Është psikologjike, s’është problem shëndetësor

Shumë njerëz e kanë bezdi që të nuhasin aroma të caktuara, madje bëhen aq keq sa mund të kenë edhe dhimbje koke. Kjo mund të...

Haxhi: Ushqimet e lëngshme dhe të nxehta nuk duhet të futen në enë apo letër alumini

Toksiologu Alban Haxhi theksoi se ushqimet e lëngshme dhe të nxehta nuk duhet të futen në enë apo letër alumini. Në një intervistë...

Mjeku: Përdorimi i tepërt i aluminit, dëme të mëdha në sistemin nervor

Toksiologu Alban Haxhi tha se alumini është një element që inevojitet organizmit por kur i kalon mbi 100 ml në organizmin...

Toksikologu: Është rritur numri i përdoruesve të drogave

Toksikologu Alban Haxhi thotë se numri i përdoruesve të drogave në Shqipëri është rritur. Në emisionin “Mirëmëngjes” në “Euronews Albania”, Haxhi u...