ambasadat

22 mijë shqiptarë kanë marrë vizë 10-vjeçare drejt SHBA-ve, mesazhi i Yuri Kim

Kjo e premte 31 mars shënon dhe kohën kur bëhet plot 1 vit që nga vendimi i ambasadës së SHBA-ve në...

Terror ndaj selive diplomatike, Ukraina: Pako më sy kafshësh në ambasadat tona

Ambasadave dhe konsullatave ukrainase në 6 vende evropiane u janë dërguar pako që përmbanin mbetje kafshësh, ka bërë të ditur Ministria...