ambasadorja e shba

Zyrtarja e DASH reagon për kritikat ndaj Kim: SHBA ka besim të plotë

Ndihmës Sekretarja amerikane e Shtetit për Çështjet Europiane dhe Euroaziatike, Karen Donfried ka reaguar për akuzat ndaj ambasadores, Yuri Kim se...

Ambasadorja Kim takon kreun e ri të KLP-së

Ambasadorja amerikane në Shqipëri, Yuri Kim ka zhvilluar këtë të martë një takim me drejtuesi ne ri të Këshillit të Lartë...

Andi Bushati: Raporti i DASH në kundërshtim me qëndrimet e Yuri Kim

Analisti, Andi Bushati thotë se ka një kundërshtim mes raportit të DASH dhe qëndrimit të diplomatëve që “duan ta mbajnë mirë...

Ambasadorja e SHBA takim me kreun e Gjykatës së Lartë

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim ka zhvilluar këtë të premte një takim me kreun e Gjykatës së Lartë, Sokol...

Berisha akuzon ambasadoren Kim se po mbështet ‘prokurime direkte’

Berisha mesazh për Kim: As për 100 vjet s’do gjejnë prova ndaj meje Ish-kryeministri Sali Berisha është takuar me demokratët e Patosit në 31-vjetorin e themelit...