andi bushati

Bushati: Përjashtimi i Bashës nga protesta, gabim politik i Berishës

Analisti Andi Bushati e konsideron si një gabim politik, deklaratën e kryetarit të Partisë Demokratike, Sali Berisha i cili këshilloi ish-kryedemokratin...

Bushati për vrasjen e Xhuvanit: Policia s’mund të vepronte ndaj bandave të PS

Vrasja e Pjerin Xhuvanit mund të ishte parandaluar nëse policia do të kishte ndërhyrë në kohë. Ky është konkluzioni që ka...

Bushati: Rama synon të rekrutojë oligarkët e Kosovës për t’ia kundërvënë Kurtit

Për analistin Andi Bushati takimi Rama-Kurti në Prishtinë anashkaluan çdo mosmarrëveshje duke mos folur për ‘Open Balkan’ apo çështje të tjera...

Andi Bushati: Deklarata e Kim për luftën ndaj korrupsionit, absurde

Analisti Andi Bushati duke iu referuar qëndrimit të ambasadores amerikane, Yuri Kim Konferencën e parë Kombëtare të Anti-Korrupsionit, zhvilluar në sallën...

Bushati: Qesharake të thuash se në Shqipëri po luftohet korrupsioni

Për analistin Andi Bushati, është qesharake të thuash se në Shqipëri po luftohet korrupsioni. Në emisionin ''Shock'' në ''Euronews Albania'', Bushati u...

Bushati: Begaj u shfaq i përulur para Ramës, e nis karrierën i paragjykuar

Analisti Andi Bushati thotë se Bajram Begaj që në aktin e parë tregoi se nuk është një figurë e nivelit të...

Bushati: Presidenti i ri do dalë nga ‘shtrati politik’ i Ramës

Për analistin Andi Bushati, mbledhja e nesërme e Kryesisë së Partisë Socialiste nuk do të jetë e rëndësishme, pasi sipas tij,...

Haxhiu: Shqipëria jo rastësisht Presidente e Këshillit të Sigurimit në OKB

Shqipëria ka marrë Presidencën e Këshillit të Sigurimit në OKB për një muaj. Për analistin Baton Haxhiu është në kulmin e...

Bushati: Kurti të respektojë vendimin e gjykatës për Manastirin e Deçanit

Analisti Andi Bushati thotë se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti duhet të respektojë vendimin e Gjykatës Kushtetuese, e cila ka vendosur...

Bushati: Kritikat për stadiumin janë sot më të qenësishme

Analisti Andi Bushati thotë se ka qenë një prej kritikëve për stadiumin Arena Ndërkombëtare. Ai tha se kritikat janë sot më...

Operacioni i SPAK-ut, Bushati: Dihej që arrestimet do kryheshin sot

Analisti Andi Bushati nuk e konsideron si një ‘rizgjim’ të SPAK-ut, operacionin e ndërmarrë këtë të enjte nga ky institucion, ku...

Numri i lartë i divorceve, Bushati: Shoqëria në krizë, s’ka besim te e ardhmja

Shqipëria renditet e para në rajon për vitin 2020, në lidhje me numrin e divorceve. Sipas të dhënave të publikuara nga...

Bushati: Ndërhyrja e Yuri Kim-it dhe Ramës e ka bërë absurde fushatën në PD

Analisti Andi Bushati e konsideron një situatë absurde, fushatën elektorale për kryetar të Partisë Demokratike, ku kandidojnë ish-kryeministri Sali Berisha dhe...

A pagoi Meta për lobim në SHBA?

Një gazetë austriake, konkretisht “Kronen Zeitung” ka shkruar një artikull ku hedh dyshime se presidenti Ilir Meta ka paguar 700 mijë...

Haxhiu dhe Bushati përplasen për Ballkanin e Hapur

Po të ishte BE aq e mirë me Kosovën do ja liberalizonte vizat, u shpreh Baton Haxhiu në “Shock” ndërsa theksoi...

Hipoteza e Bushatit: Rama ka planifikuar të çojë në burg një ministër tjetër

Analisti Andi Bushati thotë se Rama i ka bërë të gjitha kritikat ndaj SPAK në siglën e PS-së dhe jo si...