andi bushati

Bushati: Rama si kryeministër i Qipros, lobon për Vuçiçin nëpër botë

Analisti Andi Bushati është shprehur kritik ndaj kryeministrit Edi Rama në lidhje me qëndrimet e tij për Kosovën. Në një intervistë për...

Andi Bushati: Video-skandalet e Gjicit kur shfaqej duke shpërndarë para me thes

Analisti Andi Bushati foli në lidhje me arrestimin e ish-kryebashkiakut Safet Gjici, pas publikimit të videos ku shfaqej duke kryer marrëdhënie...

“Takimin e prishi Rama, jo Kurti!” Bushati: E sheh Prishtinën ngastër vasaliteti

Gazetari Andi Bushati i ftuar në “Now me Erla Mëhillin” tha se takimin që duhet të mbahej këtë të mërkurë në...

Andi Bushati: Loja e fjalëve që bëri Edi Rama sot për të mos thënë asgjë për Dakon

Analisti Andi Bushati tha në “Now me Erla Mëhillin” se në fjalimin e tij ku kryeministri Rama u duk se komentoi...

Çfarë po i bën Albini Kosovës? Bushati përplaset me Frashër Krasniqin

Analisti Andi Bushati është përplasur me Frashër Krasniqin, nga Partia Socialdemokrate  në lidhje me situatën në Veri të Kosovës. I ftuar në...

Bushati: Pse u detyruan amerikanët ta bëjnë fajtor Albin Kurti

Analisti Andi Bushati ka reaguar ashpër në lidhje me situatën e tensionuar në Veri të Kosovës, si dhe me qëndrimet ndaj...

“I hynin policët në klasë”, Shehu- Bushatit: E vërteta e mbylljes së shkollave turke

Mbyllja e shkollave turke në Shqipëri u bë shkak debati mes analistit Redi Shehut dhe gazetarit Andi Bushati në emisionin “Now”...

Bushati: Ju tregoj si e ka shantazhuar Ramën presidenti Erdogan

Gazetari Andi Bushati tha në emisionin “Now” në Euronews Albanai se presidenti i Turqisë Erdogan e ka shantazhuar në mënyrë të...

Andi Bushati: Nuk e prisja! Mendoja se Belerin do e lironin, por urdhri…

Gazetari Andi Bushati tha se nuk e priste që GJKKO të merrte vendimin që Fredi Beleri të qëndronte në arrest me...

“E “grinin” Himarën po të mos ishte Greqia”, Bushati: Kush flet kundër diktatorit…

Andi Bushati i ftuar në “Now” në Euronews Albania bëri një paralelizëm mes zgjedhjeve vendore të mbajtura më 14 maj dhe...

“Iu shtrydh si limon e vetmja kauzë”, Bushati: Alibeaj opozitë e caktuar nga Rama

Gazetari Andi Bushati tha se opozita e Alibeajt ishte një opozitë e caktuar nga kryeministri Rama së cilës, sipas tij “ju...

Berisha s’pranon humbjen në Kamzë/ Bushati: Gënjeu votuesit se do fitonin

Analisti Andi Bushati tha se rezultatet e zgjedhjeve kanë qenë të vendosura që më parë. I ftuar në Euronews Albania ai...

Veliaj debat me Bushatin: Forcat opozitare po pakësohen duke sharë dynjanë

Kryebashkiaku Erion Veliaj ka debatuar me analistin Andi Bushati duke thënë se komunikimi me këtë të fundit nuk është i rëndësishëm. Bushati...

Bushati: Shqipëria është pronë e një njeriu, opozita nuk kishte vulë e as financime

Analisti Andi Bushati ka komentuar zgjedhjet vendore në 61 bashki. Në një intervistë për Euronews Albania, ai la të nënkuptohet se zgjedhje...

“Prangat e Fredi Belerit janë politike”, Bushati: E ndoqën veglat qorre të qeverisë

Gazetari Andi Bushati tha për “Now” në Euronews Albania se arestimi i Fredi Belerit, nuk është një arrestim që bëhet në...

“Rezultatet në tavolinë”, Bushati: Zgjedhjet, kronikë e një vdekje të paralajmëruar

Andi Bushati tha se këto zgjedhje vendore, janë kronikë e një vdekje të paralajmëruar.I ftuar në “Now” në Euronews Albania ai...