ankand

Delja e zezë mes deleve të bardha, pulovra ikonë e Lady D në ankand

Pulovra ikonë e Princeshë Dianës është tashmë në ankand. Princesha e veshi për herë të parë pak pasi u fejua me Princin...

Trikoja me delen e zezë veshur nga Princesha Diana del në ankand

Një triko me një dele të zezë, veshur nga princesha e ndjerë e Britanisë, Diana do të dalë në ankand në...

Në ankand koleksioni i legjendës së “Queen”, mund të arrijë në 6 mln paund

Shtëpia e ankandit “Sotheby” ka vënë në dispozicion të publikut në Londër mbi 1 mijë e 500 sende, kryesisht veshje, që...

Del në ankand lapsi që Eva Braun i dhuroi Hitlerit, sa vlerësohet të shitet

Një laps i mbështjellë me pjesë argjendi që supozohet se i përkiste Adolf Hitlerit do të dalë në ankand në Belfast...

Rubini historik mund të shitet në ankand për 30 mln dollarë

Një rubin 55,22 karatësh është gati të bëhet më i madhi, dhe nëse shitet për mbi 30,3 milionë dollarë, më i...

Diamanti i rrallë rozë del në ankand, çmimi i pritshëm 35 milionë dollarë 

Një diamant rozë me "ngjyrë dhe shkëlqim të pakrahasueshëm" pritet të arrijë më shumë se 35 milionë dollarë kur të dalë...

Shitet në ankand iPhone i 2007, ja shifra marramendëse

Një iPhone i gjeneratës së parë, i vitit 2007, u shit për më shumë se 63 mijë dollarë në një ankand...

Del në ankand bibla më e vjetër hebraike, kap çmimin marramendës

Bibla më e hershme dhe më e plotë hebraike, Codex Sasson, një “gur testues jetik i historisë njerëzore” që daton më...

Bilbla hebraike më e vjetër në botë në ankand për 50 milionë dollarë

Një Bibël hebraike më shumë se 1000 vjet e vjetër dhe e përshkruar si "një nga tekstet më të rëndësishme dhe...

Makina e re që është shitur më shtrenjtë në një ankand

Bugatti shiti supermakinën e saj të fundit me motor gazi në një ankand në Paris të mërkurën për më shumë se...

Një iPhone i gjeneratës së parë po del në ankand për më shumë se 50 mijë dollarë

Një iPhone i pahapur i gjeneratës së parë do të ofrohet sot në një ankand në SHBA dhe pritet të shitet...

Sandalet e Steve Jobs shiten në ankand për 218.000 dollarë

Sandalet që Steve Jobs kishte veshur kur themeloi kompaninë Apple u shitën për gati 220.000 dollarë, raporton AP. Sandalet Birkenstocks me kamoshi...

Gjenevë| Diamanti rozë del në ankand

Një diamant rozë 18 karatësh në formë dardhe është në shitje në një ankand në Gjenevë. Vlera pritet të arrijë nga 25...

Diamanti më rozë i nxjerrë ndonjëherë në ankand shitet për 60 milionë dollarë

Një diamant mahnitës rozë është shitur për gati 60 milionë dollarë, më shumë se dyfishi i çmimit të pritur. Guri i çmuar...

Makina e përdorur nga Princeshë Diana shitet 766 mijë euro në ankand

Një makinë e përdorur nga Princesha e Uellsit, Diana, u shit të shtunën në ankand për 766,000 €. Diana, e cila vdiq...

Jahti i sekuestruar i oligarkut rus shitet në ankand

Një jaht luksoz me vlerë 76 milionë dollarë, në pronësi të oligarkut të sanksionuar rus, Dmitry Pumpyansky, është shitur në një...