apeli

Apeli i GJKKO jep vendimin për Belerin

Fredi Beleri do të qëndrojë në burg. Kështu vendosi Apeli i GjKKO gjatë seancës së sotme. Beleri kërkoi masë më të lehtë...

“Metamorfoza”, Apeli cakton datën e gjyqtaren për rivlerësimin e masave të sigurisë

Apeli i Posaçëm do të vendos më 29 gusht, për fatin biznesmenit Pëllumb Gjoka, oficerit të policisë Oltion Bistri dhe personave...

Kërkoi një masë më të butë sigurie, Apeli i GJKKO jep vendimin për Vangjush Dakon

Gjykata e Posaçme Kundër Krimit dhe Korrupsionit ka lënë në fuqi masën e “Arrestit me burg” për ish-kryebashkiakun Vangjush Dako. Dako kërkoi...

Kërkoi lirimin nga burgu, Apeli i GJKKO merr vendimin për Fredi Belerin

Apeli i GJKKO ka rrëzuar kërkesën e kryebashkiakut të zgjedhur të Himarës, Fredi Beleri, për një masë më të butë sigurie. GJKKO...

Bëri thirje për të mbështetur ISIS, Apeli i GJKKO dënon me burg ekstremistin

Gjykata e Posaçme e Apelit për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar ka lënë në fuqi dënimin prej 2 vite e 8...

Apeli i gazetares: Kosova s’do gjejë qetësi po nuk dëgjoi SHBA-të…

Kozeta Turishta gazetare shqiptare në SHBA tha në një intervistë për Euronews Albania se situata në Kosovë është mjaft shqetësuese për...

Anëtari i Senatit apel Shtëpisë së Bardhë: Duhet “angazhim agresiv” në Ballkan

Anëtari i Komisionit për Punë të Jashtme të Senatit Amerikan, Chris Murphy, tha se Shtetet e Bashkuara duhet të angazhohen “në...

“Më lironi”- Apeli jep vendimin për Mazen, i përfshirë në vrasjen e 20-vjeçarit

Gjykata e Apelit në Tiranë ka rrëzuar kërkesën e Ensi Mazës për një masë më të lehtë sigurie për përfshirjen e...

Apeli lë në burg Lefter Allën, avokati: Është rëndë, rekurs në Gjykatën e Lartë

Gjykata e Posaçme e Apelit ka lënë në fuqi vendimin e masës arrest me burg për ish-kryebashkiakun e Bulqizës Lefter Alla. Avokati...

Vrau dy motrat në Astir, Apeli jep vendimin për Përparim Ademin

Lihet në fuqi dënimi me burg të përjetshëm për Perparim Ademin, personin që vrau 2 motrat në dhjetor të vitit 2020....

Financimet ruse, Rama apel drejtësisë: Veproni! Provoni se nuk jeni me dy standarde

Kryeministri Edi Rama, ka reaguar në lidhje me artikujt e publikuar në disa media, të cilat atakojnë Monika Kryemadhin se ka...

“Doktor, leri djemtë të kthehen në shtëpi”- Apeli i Flutura Açkës për Berishën

Deputetja e Partisë Demokratike, Flutura Açka, i është drejtuar publikisht këtë të shtunë ish-kryeministrit Berisha ku i kërkon bashkimin e demokratëve...

GJKKO lë në fuqi dënimin e përjetshëm për Orges Bilbilin dhe Anterio Kaloshin

Apeli i GJKKO ka lënë në fuqi dënimin me burgim të përjetshëm për Orges Bilbilin dhe Anterio Kaloshin. Në një reagim për...

“Na mbyti kinezi” Artizani: E them me shpirt, bleni verore artizanale, jo 20 lekëshe

Edhe pse tashmë Dita e Verës është një festë kombëtare nga jugu në veri, “shtëpinë” e saj e ka në qytetin...

“Donte të më helmonte”- Hutra rrëfen përplasjet me Kurtin, apeli për drejtësinë

Gjakftohtë dhe me të njëjtën bluzë me të cilën kishte kryer vrasjet ku dalloheshin njollat e gjakut të viktimave, Dan Hutra...

“Më ndihmoni të gjej djalin”- Apeli rrëqethës i nënës shqiptare në Greqi

Mediat greke kanë publikuar rastin e një nëne me origjinë nga Shqipëria e cila kërkon informacion për djalin e saj që...