balla

Balla takim me ambasadorin Berger: Arritja e standardeve gjermane, prioritet

Ministri i Brendshëm Taulant Balla zhvilloi një takim me ambasadorin e ri gjerman në Tiranë Karl Bergner. Gjatë takimit Balla dhe Bergner...

Balla viziton efektiven e aksidentuar: Shoferët të respektojnë rregullat

Ministri i Brendshëm Taulant Balla vizitoi sot në Spitalin e Traumës efektiven e Policisë Rrugore, Arta Shurbi. Kjo e fundit u plagos...

Balla takim me Ambasadorin e Mbretërisë së Vendeve të Ulëta, zbardhet biseda

Ministri i Brendshëm Taulant Balla zhvilloi një takim me Ambasadorin e Mbretërisë së Vendeve të Ulëta, Reinout Vos. Gjatë takimit Balla dhe...

Balla: Do bëjmë çmos që gjaku i Dëshmorëve të mos tradhëtohet nga radhët e policisë

Ministri i Brendshëm Taulant Balla ka përkujtuar sot 20 vjetorin e ndarjes nga jeta të Komisar Gani Malushit, i cili u...

Bimët 2.7 m të larta, Balla reagon për kanabisin në repartin ushtarak të Zall Herrit

Ministri i Brendshëm Taulant Balla reagoi për herë të parë lidhur me sekuestrimin e 125 bimëve narkotike të llojit kanabis sativa...

Arrestimi i oficerit të policisë në Durrës, reagon Balla

Ministri i Brendshëm Taulant Balla ka reaguar pas ndalimit nga Agjencia e Mbikëqyrjes Policore të një oficveri policie në Durrës me...

Balla takim me Metanin: Do shkëmbejmë informacion për shkeljet e magjistratëve

Ministri i Brendshëm Taulant Balla zhvilloi ditën e sotme një takim me Inspektori i Lartë i Drejtësisë, Artur Metani. Gjatë takimit, ministri...

Balla takim me efektivët e Gardës: Kodi i Etikës, norma dalluese për këtë strukturë

Ministri i Brendshëm Taulant Balla zhvilloi mëngjesin e sotëm një takim me drejtues dhe oficerë së Gardës së Republikës. Në fjalën e...

Burri vrau gruan e më pas veten| Ngjarja e rëndë në Maliq, Balla niset drejt Korçës

Ministri i Brendshëm Taulant Balla është nisur për në Drejtorinë Vendore të Policisë së Korçës. Vizita e tij vjen pas ngjarjes së...

Balla nga Gjirokastra: Policia duhet të jetë më shumë vetëkorrigjuese

Ministri i Brendshëm Taulant Balla gjatë takimit me strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë së Gjirokastrës, ka deklaruar se policia dhe...

“Krimi më institucional se shteti”, gazetari: Balla ka sfidë të madhe para

Gazetari Agim Baçi tha në një intervistë për Euronews Albania se Taulant Balla si ministër i Brendshëm ka një sfidë të...

Shpejtësia në zonat e banuara, Balla: Do të ndëshkohet gjithmonë

Shpejtësia në zonat e banuara do të marrë gjithmonë ndëshkim nga forcat e Policisë së Shtetit. Kështu deklaroi ministri i Brendshëm,...

Balla përgëzon operacionin: Janë arrestuar kriminelë, zyrtarë policor e prokurorë

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla bëri me dije se një operacion që godet krimin e organizuar është realizuar gjatë natës në...

Balla takon Olsian Çelën: Dua mbështetjen e Prokurorisë në goditjen e “të fortëve”

Ministri i Brendshëm Taulant Balla ka zhvilluar sot një takim me Prokurorin e Përgjithshëm, Olsian Çela. Balla dhe Çela për dy orë...

Zbardhet takimi Balla-Zveçla, në qendër të diskutimeve vonesat në kufi

Në Pikën e Kalimit Kufitar në Morinë gjatë ditëve të fundit në drejtimin Shqipëri-Kosovë ka patur radhë të gjata të mërgimtarëve...

Taulant Balla takohet me Ministrin e Brendshëm të Kosovës

Ministri i Brendshëm të Shqipërisë dhe homologu i tij i Kosovës, Xhelal Sveçla, pritet të zhvillojnë këtë të hënë një takim...