balla

Taulant Balla betohet si ministër i Brendshëm

Taulant Balla është betuar të shtunën si ministri i ri i Brendshëm i qeverisë Rama. Ceremonia e betimit është zhvilluar në ambientet...

Balla votohet si ministër i Brendshëm: Do t’i shërbej me përulje çdo qytetari

Ministri i Brendshëm Taulant Balla ka reaguar pas votimit nga Parlamenti me 75 vota Pro të Dekretit të Presidentit të Republikës...

Kaos në Kuvend| Opozita bllokon foltoren, Balla: 5 minuta pushim të qetësohen

Seanca plenare e kësaj të enjteje u shoqërua me debate të ashpra në lidhje me kërkesën e SPAK për arrestimin e...

Shkarkimi i Çuçit dhe emërimi i Ballës, kërkesa e Ramës mbërrin në Presidencë

Dy kerkësat e kryeministrit Rama për shkarkimin e ministrit të Brendshëm Bledi Çuçi dhe emërimin e Taulant Ballës si ministër i...

Balla në krye të Ministrisë së Brendshme, Berisha: Do ia dorëzojë rendin bandave

Ish-kryeministri Sali Berisha, mbajti këtë të hënë një deklaratë për media ku atakoi emërimin e Taulant Ballës në krye të Ministrisë...

Taulant Balla, ministri i pestë i Brendshëm i qeverisë Rama

Taulant Balla pritet të marrë sot miratimin e presidentit të republikës si ministri i ri i Brendshëm i Shqipërisë, duke zëvendësuar...

Zgjedhja e Avokatit të Popullit, Balla ftesë Bardhit të ulen në bisedime

Kur na ndan edhe 1 muaj nga përfundimi i këtij sesioni parlamentar, Partia Socialiste ka kërkuar bashkëpunimin e Partisë Demokratike për...

Akuzat ndaj policisë për vdekjen e muxhahedinit, Balla i përgjigjet Berishës

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste iu përgjigj akuzava të ish-kryeministrit Berisha ndaj Policisë së Shtetit në lidhje me vdekjen...

Balla flet pas daljes nga SPAK: Berisha përdori detyrën në dobi të dhëndrit

Kreu i Grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla, deklaroi pas daljes në SPAK se ai ishte thirrur në organin e akuzës...

A ndikoi “takimi Balla-Basha” në rezultatet e Roland Bejkos?

Blendi Çeka, pedagog në Universitetin e Tiranës tha në emisionin Barometri se në sondazhin e publikuar në 8 maj, kandidati Arlind...

Balla zbulon pritshmëritë për qarkun e Fierit: Të gjitha bashkitë mbi 60%

Drejtuesi politik i qarkut të Fierit, Taulant Balla, ka komentuar përmes një deklaratë për media pritshmëritë e PS-së në këtë qark. Balla...

Veliaj dhe Balla në Kavajë: Demokratët po e braktisin përfundimisht Berishën

Drejtuesi politik i Partisë Socialiste për Qarkun e Tiranës, Erion Veliaj dhe kreu i Grupit Parlamentar të PS, Taulant Balla, zhvilluan...

A do ta “lëshonin” Elbasanin për Shkodrën? Përgjigjet Taulant Balla

Kreu u grupit parlamentar të PS, Taulant Balla tha në një intervistë për Euronews Albania se pas 32 vjetësh ka ardhur...

Akuzat ndaj Kryemadhit, Balla: Transferta parash nga Rusia, preket siguria kombëtare

Kreu i grupit parlamentar të partisë Socialiste Taulant Balla tha në një intervistë për Euronews Albania se dokumentet që tregojnë se...

Balla kërkon të ndalohet Tik-Toku në institucionet publike: Rrezik për sigurinë

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla në Komisionin për Integrimin Europian propozoi që në institucionet publike të ndalohet...

Akuzat për financime ruse, Balla: Kryemadhi të dalë të sqarojë

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla foli për mediat sa i takon një financimi rus i cili dyshohet...