ekstradim

EMRAT/ Të dënuar për drogë dhe dhunë në familje, esktradohen 4 shqiptarët

Katër shqiptarë janë ekstraduar nga disa shtete të Evropës në Shqipëri. Këta shtetas, ishin shpallur në kërkim për vepra të ndryshme penale. -Si...

Emri| Kapet në Morinë 38-vjeçari në kërkim ndërkombëtar

Një 38-vjeçar i shpallur në kërkim ndërkombëtar është kapur në Morinë këtë të premte. Valerjan Arra, banues në Shkodër, është arrestuar përkohësisht...

Bllokimi i Ankarasë për hyrjen në NATO, Suedia ekstradon një kurd në Turqi

Suedia ka ekstraduar në Turqi personin e parë të dënuar për anëtarësim në Partinë e Punëtorëve të Kurdistanit (PKK), të cilën...

I dënuar për trafik droge, 51-vjeçari shqiptar ekstradohet në Itali

Një 51-vjeçar, i shpallur në kërkim ndërkombëtar, është ekstraduar nga Shqipëria drejt Italisë. Gentian Deda u arrestua në shkurt të vitit 2022...

I dënuar me 12 vite burg për vjedhje, ekstradohet nga Greqia 37-vjeçari (EMRI)

Ekstradohet nga Greqia drejt Shqipërisë Sajmir Brahimi, 37 vjeç. Policia bën me dije se 37-vjeçari ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar, pasi ishte i...

I kërkuar në Itali për vrasje të punonjësve të Policisë, arrestohet ‘UFO’ në Tiranë

Është arrestuar mbrëmjen e sotme në Tiranë Ilir Paja, 49-vjeç, i shumëkërkuar në Itali për vrasje të punonjësve të Policisë. Ilir Paja, ishte...

Suedia vendos të ekstradojë një person në Turqi pas marrëveshjes së NATO-s

Qeveria e Suedisë ka vendosur të ekstradojë në Turqi një person të kërkuar për mashtrim financiar, i pari që kur Ankaraja...

I kërkuar për drogë në Itali, 29-vjeçari arrestohet në Tiranë

Një 29-vjeçar i shpallur në kërkim ndërkombëtar është arrestuar në Tiranë, në kuadër të operacionit policor të koduar "Savona". Për shtetasin J.Gj,...

Suedia nuk ka ekstraduar të dyshuarit për terrorizëm, thotë ministri turk

Ministri i Jashtëm turk, Mevlut Cavusoglu tha se Suedia dhe Finlanda nuk kanë ekstraduar ende të dyshuarit që Turqia kërkon për...

Arrestohen në Shqipëri dy finlandezë të shpallur në kërkim ndërkombëtar

Dy finlandezë janë arrestuar këtë të shtunë në Shëngjin të Lezhës, në kuadër të operacionit ndërkombëtar të koduar "Manhunt". Shtetasit K. U.,...

Arrestohen në Shqipëri dy persona të shpallur në kërkim ndërkombëtar

Dy persona të cilët ishin shpallur në kërkim ndërkombëtar për veprimtari kriminale në fushën e narkotikëve, janë vënë në pranga me...

Turqia kërkon ekstradimin e të dyshuarve për terrorizëm nga Suedia dhe Finlanda

Turqia do të kërkojë ekstradimin e 33 të dyshuarve për terrorizëm nga Finlanda dhe Suedia. Kjo kërkesë vjen pas një marrëveshjeje që...

21 vjet nga ekstradimi i ish-diktatorit Sllobodan Millosheviç në Hagë

Ish-presidenti i Serbisë, Sllobodan Millosheviç, i cili njihet edhe si kasapi i Ballkanit, më 28 qershor 2001 u ekstradua në Hagë,...

Ekstradohen drejt Shqipërisë katër shqiptarët e shpallur në kërkim ndërkombëtar

Katër shqiptarë të cilët ishin shpallur në kërkim ndërkombëtar, janë ekstraduar drejt Shqipërisë. Nga Italia është ekstraduar 30-vjeçari Bekim lekaj, të cilin...

23 shqiptarë deportohen nga Britania e Madhe

Nis zbatimi i marrëveshjes me Britaninë e Madhe për dëbimin e shqiptarëve të cilët kanë probleme me ligjin. Të enjten kanë mbërritur...

Qeveria britanike aprovon ekstradimin e Julian Asange në SHBA

Qeveria britanike ka aprovuar ekstradimin e themeluesit të Wikileaks, Julian Assange, në Shtetet e Bashkuara, ku përballet me akuzat e spiunazhit. Ekzekutivi...