enkelejda hoxha

Apeli i GJKKO lë në fuqi vendimin me 3 vite burg për ish-gjyqtaren Enkelejda Hoxha

Gjykata e Posaçme e Apelit për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar ka lënë në fuqi vendimin e Gjykatës së Posaçme të...

Dështon seanca në Apel për ish-gjyqtaren Enkelejda Hoxha

Dështon seanca e Parë në Apel ndaj ish-gjyqtares së Krujës, Enkelejda Hoxha dhe të pandehurve të tjerë. Shkak i shtyrjes së...

Enkelejda Hoxha rrëfen ditën e arrestimit në Gjykatën e Krujës

Ish-gjyqtarja e Krujës, Enkelejda Hoxha ka treguar momentet e para të arrestimit, ndodhur mëngjesin e 11 shkurtit të vitit 2021. Në një...

Ish-gjyqtarja i përgjigjet Ramës: Nuk jam monstër, do rikthehem më e fortë

Ish-gjyqtarja e Krujës, Enkelejda Hoxha u arrestua më 11 shkurt të vitit 2021 për korrupsion, pasi akuzohet se ka liruar nga...