pengje

Lirohen edhe dy pengje izraelite pas zgjatjes së armëpushimit

Ushtria e Izraelit tha të enjten se dy pengje të tjera izraelite u liruan nga Rripi i Gazës, disa orë pasi...

Hamasi liron edhe 12 pengje të tjera, thotë Izraeli

Edhe 12 pengje të tjera të mbajtura në Rripin e Gazës, 10 izraelite dhe dy tajlandezë, janë liruar nga Hamasi -...

Këto janë zhvillimet e fundit të luftës mes Izraelit dhe Hamasit

Ka pasur shumë zhvillime në Rripin e Gazës orët e fundit, aty ku Izraeli dhe Hamasi vijojnë luftën. Izraeli dhe Hamasi kanë...

Biden: Besoj se pengjet do të lirohen

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, tha të martën se është i angazhuar në bisedime ditore për ta siguruar lirimin...

Marrëveshja e pengjeve Izrael – Hamas duket e largët ndërsa negociatat vazhdojnë 

Një marrëveshje për të siguruar lirimin e një numri të madh pengjesh që Hamasi po mban në Gaza tani për tani...

Vijojnë përpjekjet nga Uashingtoni për të nxjerrë pengjet nga Rripi i Gazës

Zyrtarët amerikanë po bëjnë përpjekje intensive për të siguruar lirimin e personave që mbahen peng nga militantët e Hamasit në Gazë,...

Izraeli: Më shumë se gjysma e 220 pengjeve të mbajtura nga Hamasi janë të huaj 

Më shumë se gjysma e 220 pengjeve të mbajtura nga Hamasi kanë pasaporta nga 25 vende, tha qeveria izraelite. Sipas raportimeve, pengjet...

IDF: Hamasi rrëmbeu 222 persona gjatë sulmit në Izrael

Hamasi mori peng 222 persona gjatë sulmit të tij vdekjeprurës ndaj Izraelit më 7 tetor, sipas Forcave të Mbrojtjes të Izraelit,...

Kush janë nënë e bijë nga Çikago, u liruan si pengje nga Hamasi

Hamasi ka liruar shtetaset amerikane, Judith Tai Raanan dhe vajzën e saj 17-vjeçare Natali Raanan. Ato u rrëmbyen gjatë sulmit fillestar kundër...

Lirohen 2 pengje amerikane nga Hamasi

Dy pengje amerikane, një nënë dhe vajza e saj, po lirohen nga Hamasi, sipas një personi të njohur me negociatat dhe...

20 të mitur në duart e Hamasit, ushtria izraelite bën bilancin e pengjeve

Ushtria izraelite ka deklaruar se janë të paktën 20 fëmijët nën moshën 18 vjeç mes 200 pengjeve që po mbahen në...

Familjarët e pengjeve në duart e Hamasit protestë para ambasadës gjermane në Izrael

Rreth 20 familjarë të shtetasve gjermanë që mbahen peng në Gaza u mblodhën jashtë ambasadës gjermane në Tel Aviv, kur kancelari...

“Mori dy pengje, një e vrau”-Burri në Kaliforni plagos edhe një polic

Një burrë në arrati nga policia në Kaliforninë Veriore mori dy pengje në një park, më pas vrau një prej tyre...

Rusia ka burgosur 600 gazetarë dhe aktivistë, thotë Ukraina

Rreth 300 civilë ukrainas, kryesisht gazetarë dhe aktivistë publikë, po mbahen në burgjet e improvizuara në Kherson dhe 300 të tjerë...