perleshje

Përleshje mes besimtarëve dhe policisë izraelite jashtë xhamisë Al-Aksa

Përleshjet shpërthyen mes policisë izraelite dhe besimtarëve myslimanë që dëshironin të faleshin në xhaminë al-Aksa në qytetin e vjetër të Jerusalemit...

Përleshje në Bregun Perëndimor, vritet një palestinez

Forcat izraelite kanë vrarë një palestinez në përleshjet që ndodhën gjatë natës në një kamp në Bregun Perëndimor, tha Ministria palestineze...

Përleshje mes tifozëve të AEK e Dinamo Zagrebit në Athinë, 1 i vrarë, 8 të plagosur

Një tifoz i AEK-ut grek ka mbetur i vrarë në një përleshje mes futbolldashësve të atij klubi dhe Dinamos së Zagrebit,...

Prag tragjedie në Durrës, përleshje mes 2 familjeve pas prishjes së martesës

Policia e Durrësit prandalon përshkallëzimin e një konflikti në familje u arrestuan në flagrancë shtetasit. Një konflikt mes dy familjave në fshatin...

VIDEO| Përleshje fizike në Kuvendin e Kosovës, sulmohet kryeministri Kurti

Kuvendi i Republikës së Kosovës është përfshirë këtë të enjte nga një incident i rëndë, ku deputetët e opozitës kanë sulmuar...

Përleshje masive mes shqiptarëve dhe serbëve në Austri, qëllohet me armë

Mediat austriake kanë raportuar për një përleshje masive mes shqiptarëve dhe serbëve në qyetetin e Linz-it në Austri. Bëhet me dije se...

“Të shtëna dhe gurë”, përleshje fizike mes serbëve dhe KFOR-it në Zveçan

Gazetari i Euronews Albania, Kosovë Gjoci raportoi se KFOR-i ka mundur të shpërndajë protestuesit serbë në Zveçan, megjithatë dhuna vazhdon. Ai u...

Protesta masive në Peru, 17 të vdekur dhe dhjetëra të plagosur

Të paktën 17 persona kanë vdekur në përleshjet mes mbështetësve të ish-presidentit dhe forcave të sigurisë në Perunë juglindore, thonë zyrtarët. Dhjetëra...

VIDEO| Përleshje në Parlamentin turk, deputeti i opozitës përfundon në spital

Një anëtar i partisë opozitare turke është plagosur sot dhe është dërguar në spital pas një sherri në parlamentin turk gjatë...

U përleshën brenda kabinës, pezullohen dy pilotë të Air France

Dy pilotë të Air France janë pezulluar pasi një përleshje në kabinë detyroi ekuipazhin e kabinës së avionit të ndërhynte. Incidenti ndodhi...