poloni

Kuqezinjtë në Poloni, Shqipëria dhe Sylvinho luajnë ndeshjen e parë për Euro 2024

Kombëtarja shqiptare mbërrin sot në Poloni, një ditë përpara ndeshjes që do të luajë me ekipin e këtij vendi. Me interes po pritet...

EURO 2024 | Franca “shkatërron” Holandën, Çekia fiton ndaj Polonisë

U zhvilluan ditën e djeshme ndeshjet kualifikuese për Euro 2024 i cili do të zhvillohet në Gjermani. Ndeshja kryesore ishte ajo e...

‘Ti Shqipëri më jep nder’, prezantohen fanellat e reja të Kombëtares

Kombëtarja Shqiptare e futbollit luan me Poloninë më 27 mars në Varshavë, për ndeshjen e parë kualifikuese për Europianin 2024. Në...

Ndeshja me Poloninë | Altin Lala: Ja si duhet të luajë ekipi kombëtar

Ish kapiteni i Kombëtares, Altin Lala ka folur në lidhje me ndjeshjen që Shqipëria do të luajë në transfertë ndaj Polonisë...

Polonia “çmonton” rrjetin e spiunazhit rus në Poloni

Polonia ka akuzuar gjashtë shtetas të huaj për përgatitje të akteve të sabotimit dhe spiunazhit për Rusinë. Ministri i Brendshëm i Polonisë...

6 të arrestuar në Poloni, dyshohen për spiunë rusë 

Një grup shtetasish të huaj është arrestuar të mërkurën në Poloni të dyshuar për spiunazh për Rusinë. BBC raporton se bëhet fjalë...

Polonia shkurton mbështetjen për ukrainasit që qëndrojnë atje

Polonia ka shkurtuar mbështetjen për ukrainasit që qëndrojnë atje. Nëse një refugjat ukrainas jeton në ambiente akomodimi kolektiv për më shumë se...

Rusia i ndal Polonisë furnizimet me naftë

Rusia i ka ndalur furnizimet me naftë në Poloni përmes gazsjellësit Druzhba, ka thënë Daniel Obajtek, shefi i rafinerisë polake të...

Polonia do t’i dorëzojë Ukrainës tanket Leopard 2 në dy ose tre javët e ardhshme

Polonia do të dorëzojë 14 tanke Leopard 2 në Ukrainë në "dy ose tre javët e ardhshme", sipas CNN. Duke cituar ministrinë...

Biden mesazh Putinit nga Varshava: Demokracia po qëndron në këmbë

Pas vizitës surprizë në Kiev, Biden e shprehu mbështetjen për Ukrainën dhe nga Polonia ku zhvilloi një vizitë zyrtare. Gjatë bisedës në...

Biden do të vizitojë Poloninë në prag të 1-vjetorit të luftës Rusi-Ukrainë

Presidenti Joe Biden do të mbajë të martën një fjalim në Poloni, ku do të përsërisë angazhimin e Shteteve të Bashkuara...

Fernando Santos, trajneri i ri i Polonisë

Polonia, kundërshtari i parë i Shqipërisë në kualifikueset e Euro 2024, ka prezantuar sot Fernando Santos si trajnerin e saj. Përfaqësuesja polake...

300 mijë familje pa energji elektrike në Poloni, bora bllokon rrugët

Në Poloni, rreth 300 mijë familje janë pa energji elektrike nga reshjet e dendura të borës. Kushtet e këqija të rrugëve kanë...

Francë-Poloni, formacionet e mundshme

Franca dhe Polonia do të luftojnë kokë më kokë për të siguruar një vend në mesin e tetë skuadrave më të...

Humbja e Polonisë, Lewandowski: Argjentina ishte superiore

Robert Lewandowski nuk arriti të udhëhiqte dot Poloninë dhe ishte thuajse inekzistent në fushën e lojës, ashtu si gjithë skuadra e...

Polonia e Argjentina përballen sot, ja formacionet e mundshme

Polonisë i duhet vetëm një pikë kundër Argjentinës për të garantuar kualifikimin në fazën e eliminatoreve, ndërsa një fitore do ta...