vizite

Ursula Von Der Leyen mbërrin në Rinas

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen ka mbërritur në Rinas rreth orës 15:00 të së enjtes. Presidentja e Komisionit Evropian,...

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen viziton sot Kosovën

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen do të qëndrojë sot për vizitë zyrtare në Kosovë në kuadër të turneut...

Vizita e Ramës në Izrael, në fokus sulmet kibernetike dhe bashkëpunimin ekonomik

Kryeministri Edi Rama ka vijuar sot vizitën zyrtare në Izrael. Këtë të hënë Rama e zhvilloi me presidentin izraelit Isaac Herzog. “Jam...

Ministri i Jashtëm çek viziton sot Kosovën

Ministri i Punëve të Jashtme të Republikës Çeke, Jan Lipavský, do të vizitojë Kosovën këtë të enjte. Gjatë qëndrimit të tij në...

Petkoviç: Prishtina s’mund të më ndalojë që të ndihmoj serbët në Kosovë

Drejtori i së ashtuquajturës Zyrë për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviç, deklaroi se nuk do të heqë dorë nga...

3 ish-presidentët e Shqipërisë në Hagë, Pacolli tregon pse nuk ftoi Vjosa Osmanin

Ish-presidenti i Kosovës, Behgjet Pacolli thotë se nuk i është dërguar një ftesë kryetares aktuale të shtetit, Vjosa Osmani për një...

BE konfirmon për Euronews Albania vizitën e Lajçak në Kosovë e Serbi | 5 zhvillime

Lajçak, më 9 shtator në Kosovë dhe Serbi, konfirmon BE për Euronews Albania Përfaqësuesi Special i BE-së Miroslav Lajçak do të...

Petkoviç: Serbët në Kosovë presin me padurim vizitën e Brnabiç

Drejtori i Zyrës për Kosovën në qeverinë serbe, Petar Petkoviç deklaroi se populli serb në Kosovë e pret me padurim vizitën...

Kosova lejon vizitën e kryeministres së Serbisë

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiç, pritet të vizitojë Kosovën më 5 shtator. Ministria e Punëve të Jashtme e Kosovës ka konfirmuar për...

Kryeministrja e Serbisë viziton të hënën Kosovën

Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiç do të zhvillojë vizitë njëditore në Kosovë, ditën e hënë më 5 shtator. Lajmin e kanë bërë...

Kryeministri i Luksemburgut nesër në Tiranë

Kryeministri i Luksemburgut, Xavier Bettel do të vizitojë nesër Tiranën. Ai do të pritet nga kryeministri Rama. Ceremonia e pritjes do të zhvillohet...

Takime me drejtues të lartë për korrupsionin, agjenda e vizitës së Krajës në SHBA

Ambasada amerikane në Tiranë ka dhënë detaje në lidhje me takimet që kreu i SPAK-ut-, Arben Kraja dhe një grup hetuesish...

Bajram Begaj të hënën në Kosovë, vizita e parë zyrtare si President i Shqipërisë

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj do të zhvillojë një vizitë zyrtare në Kosovë të hënën, e para që kur mori detyrën...

Rriten tensionet mes Kinës dhe Tajvanit para vizitës së mundshme të Pelosit

Tajvani po përgatitet për një shfaqje të mundshme të forcës nga Kina pasi kryetarja e Dhomës së Përfaqësuesve të SHBA, Nancy...

Kryeministri i Spanjës viziton Tiranën të hënën

Kryeministri i Spanjës, Pedro Sanchez do të zhvillojë një vizitë zyrtare të hënën në Tiranë. Mësohet se Sanchez do të takohet me...

Kryeministri spanjoll mbërrin në Beograd

Kryeministri spanjoll Pedro Sanchez ka mbërritur për një vizitë zyrtare dyditore në Serbi. Në aeroport është pritur nga ministri i Financave Sinisa...