Të kujt janë 404 mijë euro? Bledi Çuçi pyetet për Alda Klosin

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ministri i Brenshëm Bledi Çuçi, u pyet gjatë konferencës për shtyp këtë të enjte në lidhje me vjedhjen e mijëra eurove në banesën e ish-zyrtares së lartë Alda Klosi.

Në përgjigjen e tij, Çuçi, tha se hetimi është në dorën e prokurorisë dhe duhet pyetur organi i akuzës në lidhje me hetimin e parave të gjetura.

Ai shtoi se për sa kohë çështja është nën hetim, rezervohet e drejta e plotë ligjore për të mos dhënë asnjë informacion.

- Advertisement -

“Duhet të kuptojmë shumë mirë aqet e institucioneve dhe kjo e ka kaluar cakun e policisë dhe është brenda dyerve të prokurorisë nëse doni një përgjigje në lidhje me këtë çështje duhet të pyesni organin e prokurorisë.

Nëse çështja është nën hetim rezervohet e drejta e plotë ligjore për të mos dhënë informacion.

Në këtë moment policia bën vetëm çfarë i delegon prokurori. Të gjithë dirigjimin e kësaj çështje e bën prokurori, i cili nuk varet as nga Ministri i Brendshëm as nga Ministri i Drejtësisë, sepse janë të pavarur”, tha Çuçi.

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Dronët rusë vrasin tre civilë në Odesa

Tre civilë u vranë gjatë një sulmi rus me dronë në qytetin Odesa të Detit të Zi në orët e para të së shtunës...

Analisti serb Vejvoda sqaron: Vuçiç ka shumë probleme brenda vendit, por Kosova…

Ivan Vejvoda, këshilltar i ish-kryeministrit të Serbisë Xhinxhiç tha në një intervistë për emisionin Balkan Talks në Euronews Albania se protestat që po mbahen...

Analisti i njohur serb Ivan Vejvoda: Ja zgjidhja e krizës Kosovë-Serbi…

Ivan Vejvoda, këshilltar i ish-kryeministrit të Serbisë Xhinxhiç tha në një intervistë për emisionin Balkan Talks në Euronews Albania se ka ardhur momenti që...

TË FUNDIT

Dronët rusë vrasin tre civilë në Odesa

Tre civilë u vranë gjatë një sulmi rus me dronë në qytetin Odesa të Detit të Zi në orët e para të së shtunës...

Analisti serb Vejvoda sqaron: Vuçiç ka shumë probleme brenda vendit, por Kosova…

Ivan Vejvoda, këshilltar i ish-kryeministrit të Serbisë Xhinxhiç tha në një intervistë për emisionin Balkan Talks në Euronews Albania se protestat që po mbahen...

Analisti i njohur serb Ivan Vejvoda: Ja zgjidhja e krizës Kosovë-Serbi…

Ivan Vejvoda, këshilltar i ish-kryeministrit të Serbisë Xhinxhiç tha në një intervistë për emisionin Balkan Talks në Euronews Albania se ka ardhur momenti që...

Zgjedhjet në Malin e Zi, sondazhet favorizojnë partinë e presidentit Milatoviç

Ditën e djeshme u mbyll fushata elektorale për zgjedhjet parlamentare të së dielës në Malin e Zi dhe sot vendi ndodhet zyrtarisht në heshtje...

Sekuestrohen 1 mld dollarë para të falsifikuara në Stamboll, zbulohet destinacioni

Forcat turke të sigurisë konfiskuan një miliard dollarë para të falsifikuara në Stamboll dhe arrestuan gjashtë persona të përfshirë në operacion, njoftoi zyra e...
Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×