English

‘Të largojmë sulltanin Rama’. Bumçi flet para protestës: I frikësohet protestuesve

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Anëtari i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Aldo Bumçi  u shpreh në një intervistë për Euronews Albania se Edi Rama i frikësohet sheshit të mbushur me protestues.

- Advertisement -

Pak minuta para nisjes së protestës, Bumçi nënvizoi se duhet të largojmë “sulltanin Rama” nga pushteti dhe t’u kthejmë shpresën qytetarëve shqiptarë.

“Të largojmë sulltanin, çdo bashkëpunëtor të tij. Çdo njeri që është bërë sot laazh truri për një diktator. Mos jetë më ai që merr vendime për jetën tonë. Duhet t’i themi shqiptarëve se ka shpresë në këtë vend. Në atë shesh lind shpëtimi, Rama i frikësohet atij sheshi”, u shpreh Bumçi.

Këtë të shtunë, në orën 16:00 do të mbahet protesta kombëtare e opozitës para Kryeministrisë.

Për mbarëvajtjen e protestës, do të jenë në gatishmëri rreth 1000 efektivë policie, teksa disa akse rrugore do të jenë të mbyllura që prej orës 15:00.

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha dhe funksionarë të tjerë demokratë, nuk kanë përjashtuar asnjë lloj skenari për protestën e sotme.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?