Të moshuarit në Shqipëri janë shtresa më e varfër, gjetjet e Barometrit

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

84.7% e shqiptarëve mendojnë se pensionistët janë shtresa më e varfër e shoqërisë. Të pyetur nga Barometri në Euronews Albania, vetëm 5% e shqiptarëve nuk janë dakord dhe mendojnë se pensionistët nuk janë shtresa më e varfër e shoqërisë, ndërsa 10.3% e të pyeturve janë neutralë.

Ata që mendojnë se mosha e tretë janë kategoria më e varfër e shoqërisë janë më shumë femra, me 85.5% dhe 83.9% meshkuj.

Ndërsa grupmosha që mendon se pensionistët janë kategoria më varfër e shoqërisë janë grupmosha 65-75 vjeç me 88.6%, pasuar nga grupmosha 55-64 vjeç me 85.5%, grupmosha 45-54 vjeç me 84.6%, grupmosha 18-24 vjeç me 84.3%, grupmosha 35-44 vjeç me 83.3% dhe grupmosha 25-34 vjeç me 83%.

- Advertisement -

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Vazhdojnë sulmet ukrainase në rajonin jugor të Zaporizhias

Sulmet ukrainase në rajonin jugor të Zaporizhjas, janë duke vazhduar, kanë thënë zyrtarë rusë dhe blogerë ushtarakë pro Kremlinit. Ata janë duke raportuar për luftime...

“Territor i pastër”/ Asgjësohen 108 bimë kanabis në Krujë

Në kuadër të operacionit policor të koduar “Territor i Pastër”,  ditën e sotme në Krujë janë kultivuar 108 bimë narkotike. Policia bën m e dije...

Drafti i propozuar nga Rama, Bundestagu konfirmon për Euronews marrjen e dokumentit

Kryeministri Edi Rama, njoftoi ditën e djeshme përmes një konference për shtyp, se i ka dorëzuar kancelarit gjerman Olaf Scholz dhe kryeministrit francez Emanuel...

TË FUNDIT

Vazhdojnë sulmet ukrainase në rajonin jugor të Zaporizhias

Sulmet ukrainase në rajonin jugor të Zaporizhjas, janë duke vazhduar, kanë thënë zyrtarë rusë dhe blogerë ushtarakë pro Kremlinit. Ata janë duke raportuar për luftime...

“Territor i pastër”/ Asgjësohen 108 bimë kanabis në Krujë

Në kuadër të operacionit policor të koduar “Territor i Pastër”,  ditën e sotme në Krujë janë kultivuar 108 bimë narkotike. Policia bën m e dije...

Drafti i propozuar nga Rama, Bundestagu konfirmon për Euronews marrjen e dokumentit

Kryeministri Edi Rama, njoftoi ditën e djeshme përmes një konference për shtyp, se i ka dorëzuar kancelarit gjerman Olaf Scholz dhe kryeministrit francez Emanuel...

EMRI| Grabitet banesa e gjyqtares së Durrësit

Shtëpia e një gjyqtareje në Durrës është grabitur. Shpëtime Pitaku është gjyqtarja e grabitur e cila ka shkuar këtë të premte në polici ku...

Pacientja: Botoks-i më ka lehtësuar dhimbjen e migrenës, kam bërë dhe tek sqetullat

Një nga pacientet që ka aplikuar botoks-in foli për mikrofonin e Euroneës Albania, ku tregoi dhe ndërhyrjet. Ajo u shpreh se aplikimi i botoks-it i...
Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×