English

Të paktën 118 të burgosur u arratisën në Nigeri pas përmbytjet dëmtuan burgun

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Të paktën 118 të burgosur u arratisën nga burgu Suleja pranë kryeqytetit të Nigerisë, Abuja, pasi përmbytjet nga shirat e dendur dëmtuan burgun të mërkurën mbrëma, tha sot një zëdhënës i shërbimit të burgut.

- Advertisement -

Zëdhënësi tha se shërbimi po kërkon intensivisht për të arratisurit dhe deri më tani ka kapur 10 të burgosur të arratisur, raportoi Reuters.

Zyrtarët nuk specifikuan identitetin apo kombësinë e të burgosurve të arratisur, por në të kaluarën anëtarët e grupit kryengritës Boko Haram ishin burgosur në Suleja, sipas agjencisë britanike.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?